"У партії зріє бунт", "повідомило джерело в "Батьківщині".
"Є інформація про підготовку відкритого з'їзду, на якому буде прийнято звернення до Юлії Тимошенко. Крім того, є ті, хто готовий вийти до преси з інформацією про переворот в партії", – заявило джерело.
Невдоволення зумовлене затвердженими на з’їзді списками претендентів у кандидати в депутати по багатомандатному і по мажоритарних округах. Зокрема, невдоволення вже вилилось у вихід з фракції БЮТБ двох народних депутатів –- Сергія Міщенко та Вадима Коротюка.
Проте політрада «Батьківщини» заявила, що чутки про можливий "бунт" у партії після затвердження виборчого списку об'єднаної опозиції не мають під собою реального підґрунтя.
Пізніше , Тижню стало відомо, що Юлія Тимошенко висловила незадоволення низькими місцями окремих кандидатів у списках опозиції. Зокрема, Тимошенко незадоволена низькими місцями Андрія Шкіля (87 місце у списку – Ред.), Антоніни Болюри (88), Євгена Шаго (93), Олени Бондаренко (105), Олени Шустік (127), Еліни Шишкіної (152) та деяких інших.
«Особливо шокована Тимошенко була місцями Болюри і Шаго, які є фігурантами кримінальних справ щодо діяльності ЄЕСУ і, за словами Тимошенко, неодмінно опиняться за ґратами, якщо не отримають депутатської недоторканності», – повідомив співрозмовник Тижня.
Також Тимошенко окремо зауважила, що засмучена через вихід із фракції БЮТБ Сергія Міщенка і «докладатиме всіх зусиль, щоб він повернувся».
Експерти переконані, що керівникам опозиції, людям, які потрапили в списки, зараз "потрібно все зробити можливе, щоб з цими людьми домовитися принаймні про вдалі місця на мажоритарних округах".
А голова Верховної Ради Володимир Литвин, попри всі попередні заяви проти мовного закону, підписав його і направив на підпис президенту Віктору Януковичу.
Він пояснив, що, відповідно до законодавства, після того, як парламентом були відхилені проекти постанов про скасування рішення про прийняття в цілому цього закону, а також законопроект про внесення уточнень до документа, він зобов'язаний підписати закон і направити його президентові.
11 липня Янукович пообіцяв розв'язати мовне питання в Україні, зазначивши, що цей закон буде відправлений на вивчення експертам.
Закон про мови авторства регіоналів Ківалова-Колесніченка парламентська більшість ухвалила 3 липня. Закон передбачає встановлення офіційного використання регіональних мов у роботі місцевих органів державної влади при проживанні мінімум 10% носіїв на територіях, на яких поширена ця мова.
Крім того, виявилося, що Литвин також дуже спокійно ставиться до того, що у прохідній частині списку Партії регіонів, затвердженому 30 липня з’їздом партії, на 16-му, 38-му і 45-му місцях значаться представники Народної партії – лідер фракції Народної партіїв Раді Ігор Шаров, Олег Зарубінський та Катерина Ващук відповідно.
"Я ставлюся до цього, як до реалій, стримано і спокійно", – заявив Литвин.
"Якщо ці люди дотримуватимуться принципів, задекларованих при вступі до нашої партії, то негативу я не бачу", – додав він.
Показово, що сам Олег Зарубінський, запевняє, що не вів з регіоналами переговорів про включення його кандидатури у виборчий список Партії регіонів, а 38-ий номер у списку Партії регіонів отримав, бо «так вирішили його колеги» з цієї політичної сили.
"Очевидно я буду не зайвим як парламентар і законодавець у Верховній Раді наступного скликання", – заявив народний депутат.
А тим часом у опозиції зростає рейтинг. Згідно з результатами дослідження, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг", якби вибори до Верховної Ради відбувалися у липні цього року, перемогу здобула би об’єднана опозиція.
Відповідно до голосування тих опитаних, хто взяв би участь у виборах, 25,5% віддали б голоси за об’єднану опозицію, 20,3% – за Партію регіонів, 10,6% – за партію УДАР, 9,8% – за Комуністичну партію, по 4,4% – за Свободу та партію «Україна – Вперед!».
Ще близько 1% виборців підтримали б Народну партію та Нашу Україну. Решту партій – понад 4%, не визначились в голосуванні 19% виборців.
Згідно з результатами дослідження, якби вибори відбулись у липні, 42% опитаних однозначно взяли б у них участь, ще 32% відповіли, що скоріше всього взяли б участь.
А швидкісний поїзд Hyundai встановив черговий антирекорд. Зокрема, міжрегіональний поїзд №152 класу Інтерсіті+ «Український експрес» виробництва Hyundai Rotem, що слідував за маршрутом Донецьк–Київ, зупинився неподалік від Полтави близько 11.00.
Протягом 40-50 хвилин поїзд стояв на залізничних коліях з непрацюючими кондиціонерами й туалетами. Деяким пасажирам стало погано через спеку й задуху. Після цього працівники експреса оголосили, що цей потяг продовжити рух не зможе і пасажирів пересадять в інший поїзд. За неофіційною інформацією, зламався бортовий комп'ютер локомотива.
Укрзалізниця обіцяє, що пасажирам, які звернуться в каси на вокзалі Києва, буде виплачено компенсацію різниці вартості проїзду на поїзді №180 виробництва Крюківського вагонзаводу, що прямував за маршрутом Київ-Полтава. Саме на цей поїзд пересадили пасажирів «Українського експреса».
Показово, що 12 липня поїзд Hyundai сполученням Донецьк – Київ також поламався під Полтавою, і прибув до столиці не о 23:35, а о 4:50 ранку 13 липня.
Міжрегіональні електропоїзди "Український експрес" виробництва Hyundai Rotem почали курсувати з 27 травня за маршрутом Київ – Харків і "Київ – Львів", а з 7 червня – Київ – Донецьк. З того часу неодноразово відбувалися затримки поїздів на кілька годин через поломки, крім того, 2 липня поїзд із технічних причин не зміг виїхати з Харкова в Київ і був замінений іншим поїздом Укрзалізниці.
Віце-прем'єр-міністр інфраструктури Борис Колесніков вважає, що ЗМІ розгорнули проплачену інформаційну війну проти впровадження швидкісного залізничного руху.
А на з’їзді партії "Наша Україна", що відбувся у Києві, затвердили першу п’ятірку кандидатів на парламентських виборах. Список очікувано очолив екс-президент Віктор Ющенко. Другий номер у списку – Юрій Костенко, третій – Олексій Івченко, четверта – Ірина Ванникова і п’ятий Сергій Бондарчук.
На вимогу делегатів з’їзд виключив зі списку Віру Ульянченко.
Наразі об'єднавчий з'їзд "Нашої України", УНП та КУН триває в Києві та проходить в закритому режимі.
За словами делегатів, станом на 16:45 на ньому озвучили партійний список, а тепер йде затвердження списку кандидатів по мажоритарних округах.
Згодом став відомий весь список кандидатів у народні депутати від партії "Наша Україна".