НОВИНИ

Політолог: у новій Раді буде дуже багато "політичних поліцаїв"

У новому складі Верховної Ради буде дуже багато "політичних поліцаїв" - людей, які відмовилися від власних переконань задля збереження прописки в парламенті. Про це у коментарі Gazeta.ua заявив політолог Віталій Бала.

"Коли люди виступають, розповідають щось одне, а потім в один момент виявляється, що вони вже в списку "Регіонів", то задля цього можна було й за "мовний" закон проголосувати. Наприклад, візьмемо членів фракції Народної партії, які після того голосування відмовлялися від коментарів, а зараз ми вже бачимо їх у прохідній частині Партії регіонів", - говорить він.

За словами Бали, "політичні поліцаї" - це не ті, які просто з однієї фракції перебігли в іншу, а ті, що позиціонували себе в одній частині, а потім виявилося, що насправді все навпаки".

"Зокрема такі депутати врахували, що абсолютно не користуються підтримкою серед громадян України, тому пішли до тих, хто зараз при владі й хто нині дасть їм можливість продовжити своє політичне життя", - пояснив політолог.

"Тушки" - це зрадники. Вони, до речі, теж можуть працювати й допомагати "поліцаям". Суттєва різниця між ними полягає в тому, що "поліцаїв" беруть до себе й далі в партію. Вони ще пригодяться, їм можна буде ще доручити деякі цікаві справи. А зрадники - є зрадники. Серед "тушок" зараз наврядчи можна когось знайти в прохідному списку правлячої партії", - додав Бала.

Він також спрогнозував, що кількість "поліцаїв" у майбутньому парламенті може бути настільки великою, що "говорити про якесь представництво в Верховній Раді народу не доводиться".

"Адже це люди, які, аби продовжити своє політичне життя, йдуть на вчинки, які протирічать їхнім заявам. І дуже шкода, що в нас, можливо, буде такий парламент. Зокрема, що в ньому буде значна частина таких "поліцаїв", які, м'яко кажучи, не думатимуть ні про громадян України, ні про державу, а тільки про те, як їм вижити", - підкреслив політолог.

Як повідомлялось, у прохідній частині списку Партії регіонів, затвердженому 30 липня з’їздом партії, на 16-му, 38-му і 45-му місцях значаться представники Народної партії Володимира Литвина - лідер фракції Народної партіїв Раді Ігор Шаров, Олег Зарубінський та Катерина Ващук відповідно.

Сам Зарубінський, запевняє, що не вів з «регіоналами» переговорів про включення його кандидатури у виборчий список Партії регіонів, а 38-ий номер у списку Партії регіонів отримав, бо «так вирішили його колеги» з цієї політичної сили.

«Очевидно я буду не зайвим як парламентар і законодавець у Верховній Раді наступного скликання», – заявив народний депутат.