НОВИНИ

Опитування: Об'єднана опозиція перемагає Партію регіонів

Згідно з результатами дослідження, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг", якби вибори до Верховної Ради відбувалися у липні цього року, перемогу здобула би Об’єднана опозиція. Про це йдеться в звіті "Динаміка суспільно-політичних настроїв населення: липень 2012", оприлюдненому на сайті соціологічної групи.

Відповідно до голосування тих опитаних, хто взяв би участь у виборах, 25,5% віддали б голоси за об’єднану опозицію, 20,3% – за Партію регіонів, 10,6% – за партію УДАР, 9,8% – за Комуністичну партію, по 4,4% – за Свободу та партію  «Україна – Вперед!».

Ще близько 1% виборців підтримали б Народну партію та Нашу Україну. Решту партій – понад 4%, не визначились в голосуванні 19% виборців.

Згідно з результатами дослідження, якби вибори відбулись у липні,  42% опитаних однозначно взяли б у них участь, ще 32% відповіли, що скоріше всього взяли б участь.

Соціологи відзначають, що загалом, за останні два місяці електоральна карта України практично не зазнала змін. За об’єднану опозицію готові голосувати понад 40% виборців Заходу, близько 30% – Центру та Півночі, близько 20% – Сходу. Найгірші позиції на Півдні (близько 10%) та на Донбасі (8%).

Партія регіонів дещо втратила, в першу чергу, через посилення позицій комуністів на Донбасі і Півдні, де їх вже підтримує кожен п’ятий виборець, зазначають дослідники. Загалом КПУ демонструє найбільш динамічний ріст – вперше за останні кілька років її рейтинг досягнув 10%. Партію регіонів підтримують близько третини виборців Сходу, Півдня та Донбасу, майже кожен п’ятий на Півночі, понад 10% – в Центрі та лише 5% – на Заході.

Понад 10% підтримують УДАР, за останні два місяці партія додала ще 1,5%. Найбільшу підтримку УДАР має на Заході та Півночі, додав у Центрі, на Сході і Півдні.

Свобода та  «Україна – Вперед!» (понад 4%) й надалі впритул близькі до подолання прохідного бар’єру. Свободу і надалі найбільше підтримують на Заході, партію– в Центрі країни.

Соціологи також  відзначають, що загалом найвищий рівень мобілізації фіксується на Півночі, Заході та Сході, найнижчий – на Півдні країни та на Донбасі. Кількість тих, що не визначилися  не змінилась – практично кожен п’ятий опитаний, який заявив про наміри брати участь у виборах, не знає за кого голосувати.

Дослідження проводилось соціологічною групою «Рейтинг» 14-27 липня, було опитано 2 тисячі респондентів. Похибка становить до 2, 2%.

Як повідомлялось, згідно з результатами  дослідження, яке у червні провела компанія GfK Ukraine, якби вибори до Верховної ради відбулися в середині червня найближчої неділі, 19,4% опитаних проголосували б за Партію регіонів, а 19,3% за об’єднану опозицію. 

згідно з соціологічним дослідженням, якби вибори до Верховної Ради відбувалися на початку травня перемогу здобув би спільний список партій Батьківщина та Фронт змін.