НОВИНИ

Янукович обіцяє «надовго зняти» мовне питання в Україні

Президент Віктор Янукович наголошує, що закон «Про засади державної мовної політики» повинен відповідати нормам Європейської хартії про мови. Про це він заявив у Криму під час неформальної зустрічі з Клубом головних редакторів країн СНД, Балтії та Грузії, повідомляє прес-служба глави держави.

«Я впевнений, ми повинні подивитися на світову практику», - сказав Янукович, зауваживши, що мовне питання в Україні політизоване.

За його словами, у громадян не виникає жодних проблем із використанням української та російської мов, натомість політики весь час «розігрівають якісь пристрасті» навколо цієї теми.

«Тому найкращий орієнтир у цьому питанні - Європейська хартія про мови. Наскільки цей закон відповідає цій хартії, її стандартам - мають сказати експерти», - зазначив Янукович.

«Мене запевняють законодавці - ініціатори цього закону, що він пройшов експертизу у Венеціанській комісії. Якщо це так - ми побачимо. Зараз якраз іде цей процес. Він дозволить нам дійсно знайти рішення, яке дасть змогу зняти надовго мовне питання в Україні», - сказав Янукович.

Нагадаємо, 3 липня Верховна Рада ухвалила закон «Про засади державної мовної політики», що спричинило хвилю протестів по всій Україні та за кордоном.

Спікер Володимир Литвин, який 4 липня подав у відставку, заявив, що не має наміру підписувати цей закон через порушення, допущені під час його прийняття.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.