НОВИНИ

  ▪   Ірина Шарпінська

Експерт: "бунт невдоволених" опозиціонерів вписується в інформаційну кампанію влади

Із представниками об’єднаної опозиції, які невдоволені місцем у виборчому списку, керівникам опозиції треба домовлятися. При цьому «бунт невдоволених» навряд чи можливий. Таку думку у коментарі Тижню висловив директор Міжнародного інституту демократій Сергій Таран.

«Є люди серйозно ображені їхнім місцем у списку. І я думаю, що певне невдоволення зріє», - заявив Таран.

На його думку, тому керівникам опозиції, людям, які потрапили в списки, зараз «потрібно все зробити можливе, щоб з цими людьми домовитися принаймні про вдалі місця на мажоритарних округах».

«Насамперед треба домовлятися із тими народними депутатами, які виявили вірність партії, але всеодно не потрапили до прохідної частини списку», - додав він.

«Думаю, що тільки це може знизити той вихлюп негативу, який теоретично можливий після оприлюднення цього списку», - вважає експерт.

При цьому Таран вважає, що «бунт» невдоволених опозиціонерів не є реально можливий.

«Щодо бунту я сумніваюся», - заявив він. «У бунтарів немає ніякого адміністративного важеля всередині партії, а також немає доступу до Тимошенко», - пояснює Таран.

Експерт зазначає, що наявні суперечності в списку об’єднаної опозиції «гарно вписується в інформаційну стратегію влади».

«Влада і ЗМІ, які підтримують позицію влади, навіюють імідж, що опозиція – це постійне кубло людей, які сваряться між собою і вони ніколи не домовляться», - зазначає Таран.

Тому, вважає він, опоненти опозиції спробують використати цю ситуацію, щоб показати суспільству, що опозиція постійно свариться між собою і нічого путнього від неї нібито чекати не можна.

«Отакі речі стовідсотково будуть», - упевнений Таран.

Нагадаємо, 30 липня об’єднана опозиція провели з’їзд, на якому були затверджені списки кандидатів у депутати по багатомандатному і по мажоритарних округах.

Після оголошення списку з фракції БЮТ-Б вийшли двоє бютівців - Сергій Міщенко та Вадим Коротюк.

При цьому газета «Коммерсант-Украина», посилаючись на джерело у партії «Батьківщина», повідомила, що невдоволені сформованими списками на парламентські вибори можуть провести відкритий з'їзд, на якому буде прийнято звернення до Юлії Тимошенко. Або ж виступити з інформацією про переворот в партії.

Сьогодні політрада «Батьківщини» заявила, що чутки про можливий «бунт» у партії після затвердження виборчого списку об'єднаної опозиції не мають під собою реального підґрунтя.

Читайте також: Опозиція затвердила списки за 55 хвилин, записавши незадоволених у провокатори