Опозиція перемогла в одному з п’яти проблемних округів при найменшій явці

16 Грудня 2013, 23:56

Вибори відбулись 15 грудня, загальна явка виборців скала 48,39%. Найбільш активними виборці були в 94-му окрузі на Київщині –  61,78% прийшли на дільниці, найменша явка зафіксована в 197-му окрузі на Черкащині – 38,04%.

Дані  екзит-полу, проведеного соціологічною групою «Рейтинг», показали, що у трьох з чотирьох виборчих округах перемагають кандидати від опозиції. Даних щодо 94-го округу в Обухові соціологи не надали.

Як заявив  Інститут соціальних технологій "Соціополіс", результати екзит-полу в N94-му окрузі  не оприлюднили через   "неможливість надійного встановлення результатів дослідження у зв'язку із складною обстановкою у день виборів на виборчих дільницях округу".

ЦВК оприлюднило дані про результати обробки 100% протоколів за добу після виборів – 16 грудня.   

Першими стали відомі результати виборів у  №132 окрузі  в Первомайську: голова Миколаївської облдержадміністрації Микола Круглов набрав 47,78%, кандидат від «Батьківщини» Аркадій Корнацький отримав 45,31%.

Проведений напередодні екзит-пол  зафіксував перемогу  Корнацького з 48,8% голосів з відривом у 5% від Круглова.

Корнацький заявив про масові фальсифікації результатів виборів на користь голови ОДА.

Більше читайте Первомайськ: тиха поразка опозиції

В 194-му окрузі в Черкасах  ректор  Київського національного університету культури і мистецтв Михайло Поплавський переміг з результатом 53,54%.  Опозиційний кандидат від ВО «Батьківщина» Микола Булатецький отримав 35,87%.

Екзит-поли пророкували Поплавському перемогу з 47,3%, результат Булатецького прогнозували в 42,2%.

Опозиція заявляла, що найсерйозніші порушення були зафіксовані саме в цьому окрузі.

Більше читайте  Черкаси: подвійний «кидок» Поплавського

В  виборчому окрузі №223, що в Шевченківськоум районі Києва, перемогу здобув екс-голова райдержадміністрації самовисуванець Віктор Пилипишин. Він   отримав на виборах 44,89%, а кандидат від ВО «Свобода» Юрій Левченко – 40,58%. Дані ЦВК суттєво відрізняються від результатів екзит-полу, який показав перевагу Левченка над Пилипишиним у 17%.

До оприлюднення результатів голосування у  "Свободі" заявили, що не визнають результатів виборів в окрузі у зв’язку з масовими фальсифікаціями на користь Пилипишина.

Пилипишин назвав перемогу очікуваною, а  вибори –  цивілізованими і демократичними.

В 197-му окрузі в Каневі Черкаської області кандидат від ВО «Батьківщина» Леонід Даценко здобув 63,51%, самовисуванець Сергій Червонописький  23,30%.  Згідно з даними екзит-полу, Даценко набирав 72%, Червонописький – 15,6%.

Останні дані попередніх результатів виборів ЦВК оприлюднило щодо  94-го округу в Обухові Київської області, де переміг самовисуванець, член Партії регіонів Руслан Бадаєв.  

Він  отримав на виборах 58,25% , в той час як кандидат від Радикальної партії Олега Ляшка, якого підтримала об’єднана опозиція, Андрій Лозовой – 21,91 % .  Кандида від "Батьківщини" Віктора Романюка зняли з реєстрації за рішенням суду у зв'язку з порушенням норми закону про проживання на території.

Самовисуванець Юрій Кармазін набрав 15,28 % або 14 тис. голосів виборців.

Представник «Батьківщини» в ЦВК  Руслан Князевич заявив, що єдиний округ, де вдалося забезпечити чесний підрахунок голосів – це округ 197 на Черкащині, де переміг Леонід Даценко.  Водночас він наголосив, що в  чотирьох інших округах ситуація є критично іншою.

 Громадянська мережа ОПОРА також заявила, повторні вибори відбулися згідно з чинним законодавством та міжнародними стандартами лише в одному 197-му окрузі.

Голова Комітету виборців України Олександр Черненко відзначив, що результати довиборів у п’яти округах будуть оскаржуватись. На його переконання, в першу чергу під сумнівом голосування у  Києві та Первомайську.

Міжнародні спостерігачі також  заявили про порушення на виборах в Україні. Зокрема, спостережна місія Світового Конґресу Українців заявила, що повторні вибори до Верховної Ради   не відповідають повною мірою міжнародним стандартам проведення демократичних виборів.  Канадська місія спостереження за виборами – CANADEM, в своєму попередньому звіті  відзначила, що більшість відхилень, що спостерігалися під час повторних виборів 15 грудня були подібними на ті, що були вказані під час парламентських виборів 2012 року.