НОВИНИ

Опозиція не визнаватиме вибори в чотирьох округах

Опозиція вимагатиме перерахунку бюлетенів та проведення експертизи на проблемних округах, де відбулись вибори народних депутатів 15 грудня. Про це повідомив на брифінгу представник «Батьківщини» в ЦВК, народний депутат Руслан Князевич, передає прес-служба партії.

«Те, що творилось вчора - це спроба влади ревізувати народне волевиявлення», - заявив Князевич.

Він підкреслив, що єдиний округ, де вдалося забезпечити чесний підрахунок голосів – це округ 197 на Черкащині, де переміг кандидат від опозиції Леонід Даценко.

Водночас він наголосив, що в  чотирьох інших округах ситуація є критично іншою.

Князевич зокрема сказав, що  в окрузі 94, що на Київщині, вибори закінчились вже тоді, «коли єдиного реального переможця цих  виборів було в неконституційний спосіб рішенням судових органів було знято з реєстрації за тиждень до виборів».

«Переконаний, що присутність Романюка у виборчому бюлетені  забезпечило б його яскраву перемогу, як це було в 2012 році», - сказав представник ЦВК

Кандидат від опозиції в 132 окрузі в Первомайську Аркадій Корнацький заявив, що влада застосувала проти нього на виборах  весь можливий адмінресурс, використовувала прямий підкуп виборців та так звані «каруселі», в результаті чого переміг опонент  - голова Миколаївської ОДА.

 Корнацький заявив, що вибори на окрузі сфальсифіковано.  «Визнавати результат ми не будемо і вимагатимемо відкриття кримінального провадження, перерахунку бюлетенів та проведення експертизи, а також звертатимемось до міжнародних спостерігачів та до урядів демократичних країн», - сказав Корнацький.

В той же час представник «Батьківщини» в 194 окрузі народний депутат Леся Оробець заявила про масову скупку голосів. Вона вказала, що за півтора місяці до виборів було складено списки виборців, які обновлювали за два тижні до виборів, після чого в кожному мікрорайоні представник провладного кандидата Поплавського обходив людей та пропонував гроші. Вона підкреслила, що всіх, хто погодився проголосувати за гроші масово привезли на дільниці до 12 години дня на автобусі.

«По суті, Поплавський купив округ. Це не були вибори, це була показова скупка голосів. Ми не визнаватимемо  результати», - додала Оробець.

Нагадаємо,  раніше у "Свободі" заявили, що не визнають результатів виборів на 223-му окрузі у зв’язку з масовими фальсифікаціями на користь Пилипишина.

Громадянська мережа ОПОРА заявила, повторні вибори відбулися згідно з чинним законодавством та міжнародними стандартами лише в одному з п'яти округів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.