НОВИНИ

ОПОРА: довіряти результатам виборів можна лише в одному окрузі

Повторні вибори до Верховної Ради відбулися згідно з чинним законодавством та міжнародними стандартами лише в одному з п'яти округів. Про це заявила 16 грудня заявила координатор політичних і виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська на прес -конференції.

"197 округ - єдиний, де вибори можна визнати такими, що відбулися згідно з чинним виборчим законодавством та міжнародними стандартами - дуже спокійні, в цивілізованому контексті. Про решту округів цього сказати не можна", - заявила Айвазовська.

За її словами, кожен з п'яти округів "мав свою специфіку".

Характерним порушенням у 194-му і 223-му округах, став масовий системний підкуп виборців.

"У київському і черкаському округах результатам виборів не можна довіряти, бо ці результати склалися через систему підкупу, що зафіксувати у день виборів вже фактично неможливо", - пояснила Айвазовська.

Вона підкреслила , що спостерігачі ГМ ОПОРА за три тижні до виборів зверталися з цього приводу до прокуратури і правоохоронних органів з конкретними фактами (фото- та відео матеріали), проте ніякої реакції з боку правоохоронців не було.

Характеризуючи ситуацію у 94- му і 132-му округах, експерт зауважила, що протягом дня голосування, спостерігачі ОПОРИ фіксували "певні дії з боку третіх невідомих осіб, статус яких у виборчому процесі встановити неможливо".

За її словами, дії цих осіб спрямовувалися "на моральний тиск, залякування членів виборчих комісій, безпосередньо виборців і створення атмосфери, в якій досить важко якісно оцінити виборчий процес".

"Проте, проаналізувавши всі позиції, ми все ж схиляємося до того, що у трьох округах, не дивлячись на порушення, які мали в них місце в день голосування і до виборів, вибори можна вважати такими, що відбулися", - заявила Айвазовська.

Як повідомлялось, сьогодні голова ЦВК Михайло Охендовський заявив, що станом на шосту годину ранку 16 грудня підрахунок голосів виборців завершено усіма без винятку 649 дільничними виборчими комісіями п’яти одномандатних округів.

Нагадаємо, раніше представники ВО «Свобода» заявили про фальсифікацію результатів виборів в 223-му окрузі в Шевченківському районі в Києві, де змагається самовисуванець Віктор Пилипишин та свободівць Юрій Левченко.

До того "Батьківщина" заявила, що вибори в 94-му окрузі в Київській області сфальшовані на користь провладного кандидата, самовисуванця Руслана Бадаєва, що "є підставою для скасування результатів виборів".

А штаб голови Миколаївської ОДА Миколи Круглова вночі оголосив його перемогу над опозиціонером з різницею в 2%.

Згідно з  даними екзит-полу, проведеного соціологічною групою «Рейтинг», у виборчому округу № 132 перемагає кандидат у народні депутати від опозиції Андрій Корнацький, який набрав 48,8% голосів. За голову Миколаївської ОДА Миколу Круглова проголосували 43,6% виборців.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.