Маємо чудову новину для всіх, хто скучив за друкованою версією «Українського тижня». Ми раді представити наш великий спецпроєкт — майже 200-сторінковий журнал в оновленому дизайні!
«Чекає бій. Все інше буде… після. Життя триває. Точиться війна» — ці рядки легендарного поета, дисидента і воїна Анатолія Лупиноса (1937–2000) найкраще передають суть поточного історичного моменту. Вправлятися у візіонерстві чи грузнути в дрібних чварах сьогодення не на часі. Ми вирішили навести фокус на те, що насправді важливе.
- Передусім ми дали слово нашим захисникам. Солдати розповіли, про що вони мріють у хвилини тиші, а капелани — про те, як боротьба за Батьківщину об’єднала представників різних вір та культур. Кореспондент Роман Малко поміркував, як війна змінює наше суспільство і яку роль у нашій державі відіграватиме ветеранська спільнота. Публіцист й ексголовред «Тижня» Юрій Макаров окреслив, що має зробити тил, поки триває війна.
- Суб’єктність не отримується в подарунок, а здобувається. Ми розбиралися, яке місце Україна посідає у світі сьогодні й — що не менш важливо — як нам не змарнувати свого історичного шансу. Про це — у матеріалах міжнародної оглядачки Ольги Ворожбит та власної кореспондентки «Тижня» в Парижі Алли Лазаревої.
- Не забули ми й про насущне: журналіст Андрій Голуб пояснює, чого насправді бракує нашим реформаторами, а економіст Віталій Мельничук — якою може бути (реалістично) економічна матриця України.
- Поміркували ми й про деколонізацію. Своїми думками поділився ексголовред «Тижня», а нині військовослужбовець Дмитро Крапивенко, а історикиня Лариса Якубова розповіла про анатомію російської деструктивності — про те, проти чого ми насправді воюємо. Повірте, там усе складніше, ніж ми звикли думати.
- Та випростатися з тенет «руского міра» — це лише початок звільнення. Головне — втямити, хто ми є. Культурний оглядач Максим Нестелєєв вважає, що українська література для цього не надто помічна. Тому ми вирішили звернутися до іншого джерела — до історії. Ми взяли собі амбітну мету: визначити, які саме традиції становлять цивілізаційний фундамент України. У цьому головред Максим Віхров розбирався разом з істориками Олексієм Сокирком, Віталієм Михайловським, Наталією Старченко, Юрієм Волошиним, Оксаною Коваленко й Андрієм Стародубом.
- Яку роль у національному відродженні України відіграла наша аристократія та яку модель державності намагався втілити останній Гетьман України Павло Скоропадський ми пригадували разом з істориками Тетяною Осташко та Юрієм Терещенком.
- Культура — це дім ідентичності. Як пише засновниця й кураторка проєктів «Skovoroda auditorium» та «Клуб любителів книжки» Юлія Олійник, без інвестицій у культуру ми просто щезнемо. Також думками про значення культури в часи війни поділилися філософ Тарас Лютий, літературознавиці Богдана Романцова й Ольга Петренко-Цеунова, а також куратор мистецтва та дипломат Юрій Онух.
СПЕЦПРОЄКТ «УКРАЇНСЬКОГО ТИЖНЯ» ВЖЕ У ПРОДАЖУ!
Купуйте друковану або електронну версію журналу ексклюзивно у Книгарні «Є»!
УВАГА! Читачі, у яких станом на 24.02.22 була оформлена друкована чи електронна передплата на «Український тиждень» на подальший період, отримають свій примірник спецпроєкту! З усіх супровідних питань пишіть нам на скриньку office@tyzhden.ua.