В Україні стартували чергові президентські вибори

31 Березня 2019, 08:00
У неділю, 31 березня, відбуваються чергові вибори президента України.

 

Зокрема, голосування триватиме з 8 до 20 години. Водночас голосування на закордонних виборчих дільницях проводитиметься за місцевим часом країни.

 

 

 

Загалом утворено 199 територіальних виборчих округів та один закордонний виборчий округ. Крім того, передбачено 29 тисяч 888 дільничних виборчих комісій, серед яких 79 спеціальних виборчих дільниць для голосування військовослужбовців на території військових частин на Донбасі й одна – на Львівщині. За кордоном передбачається 101 виборча дільниця.

 

Своєю чергою, згідно з рішенням ЦВК, президентські вибори не проводитимуться на території окупованого Криму, у 12 із 21 виборчих округів Донецької області та у шести округах із 11 в Луганській області Разом з тим, більше 315 725 українців скористалися тимчасовою зміною місця голосування.

 

Так, дослідження соціологічної служби «Центр Разумкова», яке було проведене з 21 по 26 березня 2019 року показало, що лідерами президентських перегонів є  Володимир Зеленський (24,8%), чинний президент Петро Порошенко (22,1%) та Юлія Тимошенко (14,8%).  Як зазначається, за Юрія Бойка мають намір проголосувати 10,0% тих, хто прийде на вибори і визначився, за кого голосуватиме, за Анатолія Гриценка — 8,2%,  за О. Ляшка – 6,0%, за Олександра Вілкула — 4,6%, за Ігоря Смешка — 3,7%.

 

Як відомо, ЦВК зареєструвала спочатку 44 кандидатів у президенти, однак згодом п’ять із них відмовилися від висування. У прес-центрі ЦВК о 11:00 відбудеться брифінг голови комісії про відкриття виборчих дільниць; присутність членів дільничних виборчих комісій на підготовчих засіданнях перед початком голосування, наявність кворуму; кількість виборців, внесених до списків виборців на виборчих дільницях, на момент початку голосування та кількість виборців, внесених до витягів із списків виборців для голосування за місцем перебування  можливі проблеми (неможливість розпочати голосування на виборчій дільниці), надзвичайні події тощо.

 

Між тим, о 22:30 відбудеться брифінг заступника голови комісії, на якому повідомлять про кількість виборців, внесених до списків на виборчих дільницях на момент закінчення голосування;   кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені на виборчих дільницях на момент закінчення голосування; кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені на виборчих дільницях закордонного виборчого округу. Крім того буде представлена інформація про випадки порушень, які мали місце під час голосування, звернення до ЦВК та оперативне реагування на них, можливі надзвичайні ситуації.

 

Орієнтовно о 2:00  1 квітня відбудеться брифінг заступника голови комісії. У порядку надходження – повідомлення про перші підсумки голосування в округах, регіонах, інша актуальна інформація. О 10:00 1 квітня  пройде прес-конференція за участю голови комісії, заступників голови, секретаря комісії та членів комісії щодо попередніх підсумків голосування (станом на 9:00 1 квітня). Орієнтовно о 12:00 1 квітня відбудеться спільний брифінг голови Комісії та міністра внутрішніх справ України з питань забезпечення законності та правопорядку на виборчих дільницях, охорони дільничних та окружних виборчих комісій.

 

Як повідомлялося, 25 березня у всеукраїнському опитуванні громадської думки Київського міжнародного інституту соціології йдеться про те, що кандидата в президенти Володимира Зеленського станом на 25 березня підтримують 32,1% тих, хто визначився, натомість станом на 25 лютого його підтримували 26,4% респондентів, які визначилися. Водночас зараз за чинного президента  Петра Порошенка готові проголосувати 17,1% опитаних, які визначилися, а станом на 25 лютого – були готові віддати свій голос 18%. Натомість у лідера фракції ВО "Батьківщина" Юлію Тимошенко 12,5% зараз проти 13,8% раніше.

 

Нагадаємо, 31 січня результати опитування, спільно проведеного Центром соціальних та маркетингових досліджень «Социс», Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) та Центром Разумкова, свідчать, що на даний момент у президентському рейтингу лідирує шоумен Володимир Зеленський. Так, за нього проголосували б 23% з тих, хто візьме участь у голосуванні та визначився зі своїм вибором. Друге місце посідає нинішній президент Петро Порошенко — 16,4%, третє — лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко зі 15,7%. Далі ідуть Юрій Бойко — 9,3%, Анатолій Гриценко — 8,1%, Олег Ляшко — 6,7%.

 

20 лютого загальнонаціональне дослідження соціологічної служби Центр Разумкова показало, що серед кандидатів на посаду президента лідером є шоумен Володимир Зеленський 17,5% (серед тих, хто має намір брати участь у виборах – 19%). Приблизно рівні шанси вийти до другого туру виборів мають Петро Порошенко (відповідно 13,1% і 16,8%) і Юлія Тимошенко (відповідно 11,5% і 13,8%).

 

22 лютого результати опитування Центру соціальних та маркетингових досліджень "Социс" показали, що станом на середину лютого серед кандидатів у президенти лідирує Володимир Зеленський 23,8% (серед тих, хто обов’язково буде голосувати, і визначився зі своїм вибором), 20,3% опитаних готові проголосувати за Петра Порошенка, 15,9%  – за Юлію Тимошенко. Крім того, українці мали змогу спрогнозувати майбутні результати виборів президента. Згідно з ними, найбільш ймовірним переможцем на президентських виборах респонденти вважають Порошенка – 23,9%, перемогу Тимошенко прогнозують 16,3% опитаних, а Зеленському –12,5%.

 

25 лютого опитування Київського міжнародного інституту соціології показало, що в Україні в президентському рейтингу лідирує Володимир Зеленський (26,4%). Водночас за чинного президента  Петра Порошенка готові віддати свій голос 18%, а за лідера фракції ВО "Батьківщина" Юлію Тимошенко – 13,8%. Також 10,9% планують проголосувати за співзасновника "Опозиційної платформи – "За Життя" Юрія Бойка, за главу партії "Громадянська позиція" Анатолія Гриценка – 6,4%, та за очільника"Радикальної партії" Олега Ляшка –  6,3%.

 

4 березня результати опитування Соціологічної групи "Рейтинг" свідчать, що в президентському рейтингу лідирує Володимир Зеленський (25,1%), другу позицію ділять між собою Петро Порошенко (16,6%) та Юлія Тимошенко (16,2%). 

 

11 березня в опитуванні Соціологічної групи "Рейтинг" йдеться, що в Україні в президентському рейтингу лідирує Володимир Зеленський, його підтримують 24,7% тих, хто визначився та має намір голосувати, другу позицію займає Юлія Тимошенко (18,3%), третю – Петро Порошенко (16,8%). 

 

13 березня загальнонаціональне дослідження Центру соціальних та маркетингових досліджень "Социс" показало, що в Україні в президентському рейтингу лідирує Володимир Зеленський, його підтримують 27,7% тих, хто обов’язково буде голосувати та визначився з власним вибором, другу позицію займає Петро Порошенко (19,6%), третю – Юлія Тимошенко (14,8%).

 

19 березня дослідженні Соціологічної групи "Рейтинг" показало, що в Україні Володимир Зеленський продовжує лідирувати серед кандидатів на посаду президента, його підтримують 24,9% тих, хто визначився та має намір голосувати, натомість другу позицію займає Юлія Тимошенко (18,8%), Петро Порошенко – третю (17,4%).

 

27 березня загальнонаціональне дослідження Центру соціальних та маркетингових досліджень «Социс» свідчить, що в Україні в президентському рейтингу лідирує Володимир Зеленський, його підтримує 24,6% населення серед тих, хто повністю чи скоріше впевнений, що візьме участь у голосуванні. Друге місце посідає Петро Порошенко – 14,8%. За Юлію Тимошенко готові проголосувати 8,7%