НОВИНИ

Оприлюднені нові рейтинги кандидатів у президенти України

Крім того, за даними опитування, до Ради пройшли б шість партій, якби вибори відбувалися найближчим часом.

В Україні серед кандидатів на посаду президента лідером є шоумен Володимир Зеленський, у першу трійку також виходять чинний глава держави Петро Порошенко та народний депутат Юлія Тимошенко. Про це йдеться в загальнонаціональному дослідженні соціологічної служби Центр Разумкова, оприлюдненому 20 лютого.

 

 

"Серед кандидатів  на президентську посаду лідером є В. Зеленський − серед усіх респондентів за нього збираються проголосувати 17,5% (серед тих, хто має намір брати участь у виборах – 19%). Приблизно рівні шанси вийти до другого туру виборів мають П. Порошенко (відповідно 13,1% і 16,8%) і Ю. Тимошенко (відповідно 11,5% і 13,8%)", – йдеться в дослідженні.

 

Як зазначається, за Анатолія Гриценка планують віддати свій голос 5,9% усіх респондентів і 7,3% тих, хто прийде на вибори; за Юрія Бойка − 6,3% і 7,1%, відповідно; за Олега Ляшка – 4,3% і 4,8%, відповідно. Кожен з інших кандидатів набирає менше 3%.

 

"У другому турі виборів В. Зеленський перемагає як П .Порошенка (відповідно 32,2% і 19,1%  серед усіх респондентів ), так і Ю. Тимошенко (28,7% усіх опитаних готові проголосувати за В. Зеленського, 18,6% − за Ю. Тимошенко). У випадку ж виходу до другого туру Ю.Тимошенко та П. Порошенка обоє мають рівні шанси на перемогу – різниця відсотків, які отримує кожен з цих кандидатів, статистично не значуща (відповідно 22,4% і 20,0%) ", – наголошується в опитуванні.

 

Крім того, якби найближчим часом проводилися вибори до Верховної Ради України, при голосуванні за партійними списками шанси подолати п’ятивідсотковий бар’єр мали б такі політичні сили: партія "Слуга народу" (за неї готові проголосувати 18,0% тих, хто піде на вибори),  Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина" (15,4%),  Блок Петра Порошенка "Солідарність"  (14,9%), партія "Громадянська позиція" (8,0%), партія "Опозиційна платформа – "За життя" (6,6%), Радикальна партія Олега Ляшка (5,0%).

 

Загальнонаціональне дослідження проведене соціологічною службою Центру Разумкова  з 7 по 14 лютого 2019 року  в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2016 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

 

Як повідомлялося 31 січня, результати опитування, спільно проведеного Центром соціальних та маркетингових досліджень «Социс», Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) та Центром Разумкова, свідчать, що на даний момент у президентському рейтингу лідирує шоумен Володимир Зеленський. Так, за нього проголосували б 23% з тих, хто візьме участь у голосуванні та визначився зі своїм вибором. Друге місце посідає нинішній президент Петро Порошенко — 16,4%, третє — лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко зі 15,7%. Далі ідуть Юрій Бойко — 9,3%, Анатолій Гриценко — 8,1%, Олег Ляшко — 6,7%.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.