НОВИНИ

Вибори-2019. Опитування показало, як змінився рейтинг кандидатів в президенти

Також соціологи змоделювали голосування в другому турі виборів президента.

В Україні Володимир Зеленський продовжує лідирувати серед кандидатів на посаду президента, його підтримують 24,9% тих, хто визначився та має намір голосувати, натомість другу позицію займає Юлія Тимошенко (18,8%), Петро Порошенко – третю (17,4%). Про це йдеться в дослідженні Соціологічної групи "Рейтинг", оприлюдненому 19 березня.

 

 

"Лідером президентського рейтингу станом на кінець другого тижня березня залишається В.Зеленський, якого підтримують 24,9% тих, хто визначився та має намір голосувати. Другу позицію займає Ю.Тимошенко (18,8%), третю – П.Порошенко (17,4%). За Ю.Бойка готові віддати свої голоси 10,2%, А.Гриценка – 9,4%, О.Ляшка – 5,8%, О.Вілкула – 3,5%, І.Смешка – 3,1%, Р.Кошулинського – 2,2%. За останній тиждень електоральні позиції лідерів практично не змінилися", – йдеться в повідомленні.

 

За результатами опитування, 84% опитаних декларують свою готовність взяти участь у виборах президента 31 березня 2019 року.

 

"Найвищий рівень однозначної готовності прийти на дільниці спостерігається серед мешканців Заходу, найстарших, виборців П.Порошенка, Р.Кошулинського та І.Смешка", – повідомляють соціологи.

 

Водночас, як зазначається, кожен шостий не визначився з вибором кандидата. Так, серед факторів, які можуть завадити проголосувати на дільниці, найбільш вагомими для опитаних є можливі провокації, черги на дільницях та інформація про підкуп виборців – ці фактори отримали 2,1, 2,0 та 1,9 балів (оцінка відбувалася за 5-ти бальною шкалою, де 1- зовсім не завадить, а 5 - дуже завадить). Менш вагомими є фактор поганої погоди (1,7) та наявність планів на відпочинок (1,8).

 

Крім того, 20,8% опитаних вважають, що наступним президентом буде Порошенко. У перемогу Зеленського вірять 19,5%, Тимошенко – 18,6%. Таким чином, за цим показником лідери перегонів майже вирівнялися. Натомість у перемогу Бойка та Гриценка вірять по 3% виборців. Протягом останнього місяця додав у вірі Зеленський, з іншого боку дещо втратив у цьому показнику Порошенко.

 

"Антирейтинг кандидатів очолює П.Порошенко. Майже половина виборців не проголосували б за нього за жодних обставин. За Ю.Тимошенко не віддали б свої голоси близько 30%, за Ю.Бойка – 19%, О.Ляшка – 17%, В.Зеленського – 13%, О.Вілкула – 12%", – зазначається в дослідженні.

 

Також соціологи змоделювали голосування в другому турі виборів президента.

 

"Моделювання другого туру дало наступні результати: Ю.Тимошенко тримає першість у парі з П.Порошенком (28% проти 19%). Водночас, В.Зеленський – у парі з П.Порошенком (39% проти 19%), з Ю.Тимошенко (35% проти 22%) та з А.Гриценком (34% проти 26%)", – йдеться в опитуванні.

 

Своєю чергою, за даними дослідження, парламентський рейтинг очолює партія Слуга народу, яку підтримують 22,4% тих, хто визначився та має намір голосувати. Батьківщину підтримують – 19,1%, БПП Солідарність – 15,8%, Опозиційну платформу – 10,2%, Громадянську позицію – 7,9%, Радикальну партію – 6,1%, Свободу – 3,6%, Опозиційний блок та Самопоміч – по 3,2%. Решта партій мають підтримку менше 2%.

 

"Майже чверть не визначилися з вибором партії. За останній місяць позиції лідерів укріпилися. В динаміці найбільше додала Громадянська позиція та БПП Солідарність. Втрат зазнала Самопоміч", – додали соціологи.

 

Соціологічна група "Рейтинг" провела дослідження з 9 по 15 березня 2019 року. Вибірка становить 2 500 респондентів, вона репрезентативна для населення України віком від 18 років за такими показниками як стать, вік, тип поселення та регіон. Опитування було проведене в формі особистого  формалізованого інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження становить не більше 2%.

 

Як повідомлялося, 13 березня загальнонаціональне дослідження Центру соціальних та маркетингових досліджень "Социс" показало, що в Україні в президентському рейтингу лідирує Володимир Зеленський, його підтримують 27,7% тих, хто обов’язково буде голосувати та визначився з власним вибором, другу позицію займає Петро Порошенко (19,6%), третю – Юлія Тимошенко (14,8%).

 

Нагадаємо, 31 січня результати опитування, спільно проведеного Центром соціальних та маркетингових досліджень «Социс», Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) та Центром Разумкова, свідчать, що на даний момент у президентському рейтингу лідирує шоумен Володимир Зеленський. Так, за нього проголосували б 23% з тих, хто візьме участь у голосуванні та визначився зі своїм вибором. Друге місце посідає нинішній президент Петро Порошенко — 16,4%, третє — лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко зі 15,7%. Далі ідуть Юрій Бойко — 9,3%, Анатолій Гриценко — 8,1%, Олег Ляшко — 6,7%.

 

20 лютого загальнонаціональне дослідження соціологічної служби Центр Разумкова показало, що серед кандидатів на посаду президента лідером є шоумен Володимир Зеленський 17,5% (серед тих, хто має намір брати участь у виборах – 19%). Приблизно рівні шанси вийти до другого туру виборів мають Петро Порошенко (відповідно 13,1% і 16,8%) і Юлія Тимошенко (відповідно 11,5% і 13,8%).

 

22 лютого результати опитування Центру соціальних та маркетингових досліджень "Социс" показали, що станом на середину лютого серед кандидатів у президенти лідирує Володимир Зеленський 23,8% (серед тих, хто обов’язково буде голосувати, і визначився зі своїм вибором), 20,3% опитаних готові проголосувати за Петра Порошенка, 15,9%  – за Юлію Тимошенко. Крім того, українці мали змогу спрогнозувати майбутні результати виборів президента. Згідно з ними, найбільш ймовірним переможцем на президентських виборах респонденти вважають Порошенка – 23,9%, перемогу Тимошенко прогнозують 16,3% опитаних, а Зеленському –12,5%.

 

4 березня результати опитування Соціологічної групи "Рейтинг" свідчать, що в президентському рейтингу лідирує Володимир Зеленський (25,1%), другу позицію ділять між собою Петро Порошенко (16,6%) та Юлія Тимошенко (16,2%). 

 

11 березня в опитуванні Соціологічної групи "Рейтинг" йдеться, що в Україні в президентському рейтингу лідирує Володимир Зеленський, його підтримують 24,7% тих, хто визначився та має намір голосувати, другу позицію займає Юлія Тимошенко (18,3%), третю – Петро Порошенко (16,8%). 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.