НОВИНИ

Вибори-2019 в Україні. Оприлюднили новий рейтинг кандидатів на посаду президента

Крім того, респонденти мали змогу спрогнозувати результати майбутніх виборів.

В Україні станом на середину лютого серед кандидатів у президенти лідирує Володимир Зеленський, однак більшість респондентів вважає, що переможе чинний глава держави Петро Порошенко. Про це йдеться в загальнонаціональному дослідженні Центру соціальних та маркетингових досліджень "Социс".

 

 

Так, близько 71% українців стверджують, що обов’язково будуть голосувати на майбутніх виборах президента в березні. Більшість тих, хто обов’язково буде голосувати, і визначився зі своїм вибором підтримують Зеленського – 23,8%. 20,3% опитаних готові проголосувати за Порошенка. Трійку лідерів президентських перегонів закриває Юлія Тимошенко – 15,9%. За ними йдуть Юрій Бойко – 11,5%, Анатолій Гриценко – 6,6%, Олег Ляшко – 5,5%. 

 

Крім того, українці мали змогу спрогнозувати майбутні результати виборів президента.

 

"Під час дослідження респондентам також було запропоновано зробити свій власний прогноз того, хто стане наступним президентом України (запитання: "Скажіть, а хто з наступних кандидатів, на Вашу думку, переможе?") Найбільш ймовірним переможцем на президентських виборах респонденти вважають П.Порошенка – 23,9%. Перемогу Ю.Тимошенко прогнозують 16,3% опитаних, а В.Зеленському –12,5%. В перемогу решти кандидатів респонденти вірять неохоче, жоден з кандидатів не отримує показники вищі за 5%. Близько третьої частини опитаних (32,2%) ще не змогли визначитись з тим, хто саме стане наступним президентом України", – йдеться в повідомленні.

 

Центр соціальних та маркетингових досліджень "Социс" провів загальнонаціональне дослідження з 8 по 18 лютого 2019 року в усіх областях України (без врахування населення АР Крим та окупованих територій Донецької та Луганської областей). Опитано 2 000 респондентів віком від 18 років за такими показниками як стать, вік, тип поселення та область проживання. Опитування проводилося в формі особистого формалізованого інтерв’ю (face-to-face) за місцем проживання респондента. Статистична похибка дослідження становить +/– 2,1%.

 

Як повідомлялося 31 січня, результати опитування, спільно проведеного Центром соціальних та маркетингових досліджень «Социс», Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) та Центром Разумкова, свідчать, що на даний момент у президентському рейтингу лідирує шоумен Володимир Зеленський. Так, за нього проголосували б 23% з тих, хто візьме участь у голосуванні та визначився зі своїм вибором. Друге місце посідає нинішній президент Петро Порошенко — 16,4%, третє — лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко зі 15,7%. Далі ідуть Юрій Бойко — 9,3%, Анатолій Гриценко — 8,1%, Олег Ляшко — 6,7%.

 

20 лютого загальнонаціональне дослідження соціологічної служби Центр Разумкова показало, що серед кандидатів на посаду президента лідером є шоумен Володимир Зеленський 17,5% (серед тих, хто має намір брати участь у виборах – 19%). Приблизно рівні шанси вийти до другого туру виборів мають Петро Порошенко (відповідно 13,1% і 16,8%) і Юлія Тимошенко (відповідно 11,5% і 13,8%).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.