НОВИНИ

Оприлюднили новий рейтинг кандидатів на посаду президента

Як зазначається, майже кожен десятий прихильник Тимошенко, Порошенка та Зеленського обирає свого кандидата через найвищі шанси перемогти.

В Україні в президентському рейтингу лідирує Володимир Зеленський, його підтримують 24,7% тих, хто визначився та має намір голосувати, другу позицію займає Юлія Тимошенко (18,3%), третю – Петро Порошенко (16,8%). Про це йдеться в опитуванні Соціологічної групи "Рейтинг", оприлюдненому 11 березня.

 

Водночас за Анатолія Гриценка готові віддати свої голоси 10,3%, Юрія Бойка – 9,9%, Олега Ляшка – 5,7%, Ігоря Смешка – 3,3%, Олександра Вілкула та Євгена Мураєва – по 2,7%.  

 

"Серед кандидатів в президенти відносно вищим рівнем довіри користується Володимир Зеленський (43%). Також високий рівень довіри мають Юлія Тимошенко (28%), Анатолій Гриценко (26%) та Петро Порошенко (24%). Олегу Ляшку довіряють 19% опитаних, Юрію Бойку – 18%, Андрію Садовому – 17%, Святославу Вакарчуку – 16%, Олександру Шевченку – 13%, Ігорю Смешку – 13%, Олександру Вілкулу – 12%, Євгенію Мураєву – 10%", – йдеться в повідомленні.

 

Соціологи відзначають, що за останній тиждень зміцнили свої позиції Гриценко та Тимошенко. При цьому, найвищий рівень недовіри мають Порошенко (69%) та Ляшко (71%).

 

За результатами опитування, 83% опитаних в тій чи іншій мірі декларують свою готовність взяти участь у виборах президента 31 березня 2019 року. Серед симпатиків усіх рейтингових кандидатів готовність проголосувати висловлюють близько 80% опитаних. Відносно нижчий рівень мобілізації спостерігається серед наймолодших вікових груп (18-25 та 26-35 років) та у Києві.

 

"22% опитаних вважають, що наступним президентом буде П.Порошенко. У перемогу Ю.Тимошенко вірять 20%, В.Зеленського – 18%. Позитивну динаміку за цим показником мають В.Зеленський та Ю.Тимошенко. Водночас, за тиждень дещо похитнулися показники П.Порошенка", – йдеться в дослідженні.

 

Як зазначається, майже кожен десятий прихильник Тимошенко, Порошенка та Зеленського обирає свого кандидата через найвищі шанси перемогти. Щонайменше кожен десятий прихильник Зеленського і Ляшка обирає кандидата, бо інші ще гірші. Також виборців Зеленського, Ляшка та Мураєва мотивують особисті симпатії до кандидата.

 

"Майже кожен п’ятий опитаний хотів би аби Святослав Вакарчук таки взяв участь у президентських виборах. Найбільше таких серед виборців Західної України та Києва, серед симпатиків Гриценка, Зеленського та Порошенка", – повідомили в групі "Рейтинг"

 

Соціологічна група "Рейтинг" провела опитування з 1 по 7 березня 2019 року. Аудиторія: населення України від 18 років і старше. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Вибіркова сукупність: 5000 респондентів. Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 1,5%.

 

Як повідомлялося 31 січня, результати опитування, спільно проведеного Центром соціальних та маркетингових досліджень «Социс», Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) та Центром Разумкова, свідчать, що на даний момент у президентському рейтингу лідирує шоумен Володимир Зеленський. Так, за нього проголосували б 23% з тих, хто візьме участь у голосуванні та визначився зі своїм вибором. Друге місце посідає нинішній президент Петро Порошенко — 16,4%, третє — лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко зі 15,7%. Далі ідуть Юрій Бойко — 9,3%, Анатолій Гриценко — 8,1%, Олег Ляшко — 6,7%.

 

20 лютого загальнонаціональне дослідження соціологічної служби Центр Разумкова показало, що серед кандидатів на посаду президента лідером є шоумен Володимир Зеленський 17,5% (серед тих, хто має намір брати участь у виборах – 19%). Приблизно рівні шанси вийти до другого туру виборів мають Петро Порошенко (відповідно 13,1% і 16,8%) і Юлія Тимошенко (відповідно 11,5% і 13,8%).

 

22 лютого результати опитування Центру соціальних та маркетингових досліджень "Социс" показали, що станом на середину лютого серед кандидатів у президенти лідирує Володимир Зеленський 23,8% (серед тих, хто обов’язково буде голосувати, і визначився зі своїм вибором), 20,3% опитаних готові проголосувати за Петра Порошенка, 15,9%  – за Юлію Тимошенко. Крім того, українці мали змогу спрогнозувати майбутні результати виборів президента. Згідно з ними, найбільш ймовірним переможцем на президентських виборах респонденти вважають Порошенка – 23,9%, перемогу Тимошенко прогнозують 16,3% опитаних, а Зеленському –12,5%.

 

4 березня результати опитування Соціологічної групи "Рейтинг" свідчать, що в президентському рейтингу лідирує Володимир Зеленський (25,1%), другу позицію ділять між собою Петро Порошенко (16,6%) та Юлія Тимошенко (16,2%). 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.