НОВИНИ

Вибори-2019. У КМІС повідомили, як змінився рейтинг кандидатів в президенти

Крім того, соціологи змоделювали голосування в другому турі виборів президента.

Кандидата в президенти Володимира Зеленського станом на 25 березня підтримують 32,1% тих, хто визначився, натомість станом на 25 лютого його підтримували 26,4% респондентів, які визначилися. Про це йдеться у всеукраїнському опитуванні громадської думки Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), оприлюдненому 25 березня.

 

 

Водночас, за даними КМІС, зараз за чинного президента  Петра Порошенка готові проголосувати 17,1% опитаних, які визначилися, а станом на 25 лютого – були готові віддати свій голос 18%. Натомість у лідера фракції ВО "Батьківщина" Юлію Тимошенко 12,5% зараз проти 13,8% раніше.

 

За співзасновника "Опозиційної платформи – "За Життя" Юрія Бойка планують проголосувати 10,4% (10,9% станом на 25 лютого), за главу партії "Громадянська позиція" Анатолія Гриценка –  6,9% (проти 6,4%), та за очільника"Радикальної партії" Олега Ляшка –   5,2% (6,3% раніше).

 

Крім того, соціологи змоделювали голосування в другому турі виборів президента.

 

"У перебігу опитування респондентам моделювалися 8 різних ситуацій другого туру, тобто 2 імовірні пари кандидатів", – йдеться в повідомленні.

 

Так, як зазначається, у парі Порошенко – Тимошенко більше набирає лідерка ВО «Батьківщина»: 26,7% серед усіх респондентів проти 18,4%; Бойко набирає менше, ніж Тимошенко (21,7% проти 26,5% у Тимошенко), але більше – ніж Порошенко (26% проти 21,6% у Порошенка). Також у  парі Гриценко – Порошенко за Гриценка віддали б свій голос 32%, за Порошенка – 17,6%. Гриценко набирає більше, ніж Тимошенко (28,5% проти 22% у Тимошенко); Зеленський набирає більш голосів і в парі з Порошенком (43% проти 17,6% у Порошенка), і в парі з  Тимошенко (39,1% проти 20% у Тимошенко), і в парі з Гриценком (37,7% проти 23,7% у Гриценка).

 

"Близько половини респондентів вагаються і не можуть сказати, хто переможе на виборах. Серед тих, хто все-таки визначився зі своєю думкою, відносно найчастіше називалися В. Зеленський (22,6% серед усіх респондентів), П. Порошенко (16,5%) і Ю. Тимошенко (12,1%). Інших кандидатів назвали не більше 3% опитаних респондентів", – заявили в КМІС.

 

Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів власне всеукраїнське опитування громадської думки з 14 по 22 березня 2019 року. Методом особистого інтерв'ю опитано 2004 респондентів, що мешкають у 126 населених пунктах усіх регіонів України (крім АР Крим) за 3-х ступеневою стохастичною вибіркою з квотним відбором на останньому ступені, що репрезентативна для населення України віком від 18 років. У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою. Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і за дизайн–ефекту 1,5) не перевищує: 3,3% для показників близьких до 50%, 2,8% — для показників близьких до 25%, 2,0% — для показників близьких до 10%, 1,4% — для показників близьких до 5%.

 

Як повідомлялося, 25 лютого опитування Київського міжнародного інституту соціології показало, що в Україні в президентському рейтингу лідирує Володимир Зеленський (26,4%). Водночас за чинного президента  Петра Порошенка готові віддати свій голос 18%, а за лідера фракції ВО "Батьківщина" Юлію Тимошенко – 13,8%. Також 10,9% планують проголосувати за співзасновника "Опозиційної платформи – "За Життя" Юрія Бойка, за главу партії "Громадянська позиція" Анатолія Гриценка – 6,4%, та за очільника"Радикальної партії" Олега Ляшка –  6,3%.

 

Нагадаємо, 31 січня результати опитування, спільно проведеного Центром соціальних та маркетингових досліджень «Социс», Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) та Центром Разумкова, свідчать, що на даний момент у президентському рейтингу лідирує шоумен Володимир Зеленський. Так, за нього проголосували б 23% з тих, хто візьме участь у голосуванні та визначився зі своїм вибором. Друге місце посідає нинішній президент Петро Порошенко — 16,4%, третє — лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко зі 15,7%. Далі ідуть Юрій Бойко — 9,3%, Анатолій Гриценко — 8,1%, Олег Ляшко — 6,7%.

 

20 лютого загальнонаціональне дослідження соціологічної служби Центр Разумкова показало, що серед кандидатів на посаду президента лідером є шоумен Володимир Зеленський 17,5% (серед тих, хто має намір брати участь у виборах – 19%). Приблизно рівні шанси вийти до другого туру виборів мають Петро Порошенко (відповідно 13,1% і 16,8%) і Юлія Тимошенко (відповідно 11,5% і 13,8%).

 

22 лютого результати опитування Центру соціальних та маркетингових досліджень "Социс" показали, що станом на середину лютого серед кандидатів у президенти лідирує Володимир Зеленський 23,8% (серед тих, хто обов’язково буде голосувати, і визначився зі своїм вибором), 20,3% опитаних готові проголосувати за Петра Порошенка, 15,9%  – за Юлію Тимошенко. Крім того, українці мали змогу спрогнозувати майбутні результати виборів президента. Згідно з ними, найбільш ймовірним переможцем на президентських виборах респонденти вважають Порошенка – 23,9%, перемогу Тимошенко прогнозують 16,3% опитаних, а Зеленському –12,5%.

 

4 березня результати опитування Соціологічної групи "Рейтинг" свідчать, що в президентському рейтингу лідирує Володимир Зеленський (25,1%), другу позицію ділять між собою Петро Порошенко (16,6%) та Юлія Тимошенко (16,2%). 

 

11 березня в опитуванні Соціологічної групи "Рейтинг" йдеться, що в Україні в президентському рейтингу лідирує Володимир Зеленський, його підтримують 24,7% тих, хто визначився та має намір голосувати, другу позицію займає Юлія Тимошенко (18,3%), третю – Петро Порошенко (16,8%). 

 

 13 березня загальнонаціональне дослідження Центру соціальних та маркетингових досліджень "Социс" показало, що в Україні в президентському рейтингу лідирує Володимир Зеленський, його підтримують 27,7% тих, хто обов’язково буде голосувати та визначився з власним вибором, другу позицію займає Петро Порошенко (19,6%), третю – Юлія Тимошенко (14,8%).

 

19 березня дослідженні Соціологічної групи "Рейтинг" показало, що в Україні Володимир Зеленський продовжує лідирувати серед кандидатів на посаду президента, його підтримують 24,9% тих, хто визначився та має намір голосувати, натомість другу позицію займає Юлія Тимошенко (18,8%), Петро Порошенко – третю (17,4%).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.