Томос тимчасово повернуть у Стамбул для решти підписів

7 Січня 2019, 16:19

Томос про автокефалію Православної церкви України (ПЦУ) на деякий час повернеться у Стамбул, оскільки його повинні підписати усі члени Синоду Вселенського патріархату. Про це повідомив у понеділок, 7 січня, керівник департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури Андрій Юраш в ефірі одного з українських телеканалів.

 

За його словами, томос повинні підписати усі члени Синоду Вселенського патріархату, який відбудеться через два дні.

 

"Томос буде до вечора виставлений для того, хто захоче, міг підійти і побачити цей унікальний документ. У найближчі дні він повернутися в Стамбул в Константинопольський патріархат, оскільки зараз він підписаний тільки Вселенським патріархом. Потім там повинні бути підписи всіх членів святійшого Синоду Вселенського патріархату. Буквально через два дні відбудеться Синод, де це буде зроблено і тоді вже томос, остаточно і назавжди, повернеться в Україну і буде зберігатися в особливих умовах", – сказав Юраш.

 

Як повідомляли, президент України Петро Порошенко закликав усі помісні православні церкви визнати Православну Церкву України. 

 

Нагадаємо, патріарх Варфоломій вручив томос Епіфанію 6 січня під час урочистого богослужіння у соборі Святого Георгія у Стамбулі. Варфоломій підписав томос щодо надання автокефалії ПЦУ 5 січня. Текст-оригінал томосу про автокефалію доставили до Вселенського патріарха 4 січня.

 

15 грудня відбувся Об'єднавчий Собор, на якому предстоятелем Об'єднаної української церкви обрали митрополита Епіфанія. Собор тривав 10 годин.  через тиск Росії в Об'єднавчому соборі взяли участь не всі ієрархи УПЦ МП.

 

Речник УПЦ КП Євстратій (Зоря) ввечері 15 грудня повідомив, що офіційна назва нової помісної церкви в Україні згідно Статуту – Православна Церква України, а титул Предстоятеля: Блаженнійший Епіфаній, Митрополит Київський і всієї України. 

 

 20 грудня Верховна Рада підтримала за основу та в цілому законопроект про внесення змін до закону "Про свободу совісті та релігійні організації", що передбачає врегулювання питань про назви церков в Україні. Відповідне рішення підтримали 240 нардепів. Парубій уже підписав цей закон. 22 грудня документ підписав і президент України Петро Порошенко.