НОВИНИ

Порошенко закликав усі світові православні церкви визнати ПЦУ

Про це президент сказав у промові після Різдвяної літургії в Софії Київській.

Президент України Петро Порошенко закликав усі помісні православні церкви визнати Православну Церкву України. Про це він сказав у понеділок, 7 січня, у промові після Різдвяної літургії в Софії Київській, під час якої було представлено томос про автокефалію Православної Церкви України.

 

"Ми закликаємо всі світові православні церкви визнавати її (ПЦУ – ред.) як сестру, згадувати під іменем "Святіша Церква України" як таку, що має своєю кафедрою історичне місто Київ", - зазначив президент.

 

За його словами, "нашу давню церкву, історія якої сягає часів князя Володимира, ми нарешті визволили з московської неволі, і вона рівна між рівними увійшла в родину, яка тепер складається з 15 незалежних помісних православних церков".

 

"Це (надання автокефалії – ред.) стало можливо зусиллями не лише мене, грішного, і моєї команди, зусиллями не лише наших ієрархів церков, які продемонстрували єдність, це стало можливим зусиллями десятків мільйонів українців, які в Україні і по всьому світу молилися багато поколінь, щоб Господь нам подав незалежну автокефальну церкву", - сказав він.

 

"Ми розірвали останні пута, які пов'язували нас із Росією з її фантазіями про Україну як про канонічну територію Російської православної церкви. Цього немає і вже не буде", - наголосив Порошенко.

 

За його словами, словом "томос" не просто увійшло до української мови, а стало словом року. "Томос додався до таких неологізмів, як Євромайдан, донецький кіборг, безвіз… Це все частина нашої великої історії", - зазначив президент.

 

Він зазначив, що "у кожного з нас є трохи від Фоми Невіруючого, який все ставить під сумнів". "Але не раз вже переконувалися, що для нас немає нічого неможливого, коли ми солідарні, коли ми діємо спільно як єдина українська політична нація", - заявив Порошенко.

 

Нагадаємо, патріарх Варфоломій вручив томос Епіфанію 6 січня під час урочистого богослужіння у соборі Святого Георгія у Стамбулі. Варфоломій підписав томос щодо надання автокефалії ПЦУ 5 січня. Текст-оригінал томосу про автокефалію доставили до Вселенського патріарха 4 січня.

 

Як повідомлялося, 15 грудня відбувся Об'єднавчий Собор, на якому предстоятелем Об'єднаної української церкви обрали митрополита Епіфанія. Собор тривав 10 годин.  через тиск Росії в Об'єднавчому соборі взяли участь не всі ієрархи УПЦ МП.

 

Речник УПЦ КП Євстратій (Зоря) ввечері 15 грудня повідомив, що офіційна назва нової помісної церкви в Україні згідно Статуту - Православна Церква України, а титул Предстоятеля: Блаженнійший Епіфаній, Митрополит Київський і всієї України. 

 

 20 грудня Верховна Рада підтримала за основу та в цілому законопроект про внесення змін до закону "Про свободу совісті та релігійні організації", що передбачає врегулювання питань про назви церков в Україні. Відповідне рішення підтримали 240 нардепів. Парубій уже підписав цей закон. 22 грудня документ підписав і президент України Петро Порошенко.