НОВИНИ

Рада підтримала закон щодо врегулювання питань про назви церков в Україні

Відповідне рішення підтримали 240 нардепів.

Верховна Рада підтримала за основу та в цілому законопроект про внесення змін до закону "Про свободу совісті та релігійні організації", що передбачає врегулювання питань про назви церков в Україні. Відповідне рішення в четвер, 20 грудня, підтримали 240 нардепів.

 

Проект закону про внесення змін до закону України "Про свободу совісті та релігійні організації" щодо назви релігійних організацій (об'єднань), які входять до структури (є частиною) релігійної організації (об'єднання), керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України голосували за скороченою процедурою.

 

"Внесення відповідних змін до Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації" сприятиме забезпеченню державної безпеки та суверенітету України та створюватиме додаткові гарантії щодо запобігання підбурювання та розколу суспільства за релігійною ознакою", – йдеться в пояснювальній записці.

 

Як повідомлялося 17 грудня, Верховна Рада на цьому тижні має ухвалити два законопроекти, які врегулюють питання щодо назв церков в Україні та переходу громад до православної церкви України. 

 

Нагадаємо, 15 грудня відбувся Об'єднавчий Собор, на якому предстоятелем Об'єднаної української церкви обрали митрополита Епіфанія. Собор тривав 10 годин.  через тиск Росії в Об'єднавчому соборі взяли участь не всі ієрархи УПЦ МП.

 

Речник УПЦ КП Євстратій (Зоря) ввечері 15 грудня повідомив, що офіційна назва нової помісної церкви в Україні згідно Статуту - Православна Церква України, а титул Предстоятеля: Блаженнійший Епіфаній, Митрополит Київський і всієї України. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.