НОВИНИ

Предстоятелем УПЦ став митрополит Епіфаній

Тиждень зібрав усе, що відомо про предстоятеля Об'єднаної української церкви.

У суботу, 15 грудня, Об'єднавчий Собор обрав предстоятеля Об'єднаної української церкви, яким став Епіфаній. Про це повідомив кореспондент Тижня Стас Козлюк.

 

Світлина від Stas Kozljuk.

Результат пошуку зображень за запитом "єпіфаній"

Варто зазначити, що усі троє кандидатів (двоє від КП, один від МП) отримали голосів майже порівну. КП лобіювала перед Вселенським патріархатом кандидатуру Сімеона Вінницького "щоб продемонструвати єдність церков", але представники КП відмовилися голосувати за священника з МП і виставили двох своїх кандидатів. З урахуванням того, що КП має найбільшу кількість голосів серед архієреїв (а лише вони голосують у другому турі), предстоятелем нової церкви таки став "київський"

 

Митрополит Переяславський та Білоцерківський Єпіфаній (в миру Думенко Сергій Петрович) народився 3 лютого 1979 в селі Вовкове, Іванівський район, Одеська область.

 

У 1999 році закінчив Київську духовну семінарію, після чого вступив до Київської духовної академії. Захистив кандидатську дисертацію "Формування церковно-канонічних збірників у Донікейський період і їх характеристика". За науковою стежки дійшов до звання професор богословських наук.
 
 
У 2000-х служив в Рівненській єпархії. У 2006 році пройшов стажування в Афінському національному університеті на філософському факультеті. Прийняв постриг в чернецтво в 2007 році з ім'ям Єпіфаній в частину Єпіфанія Кіпрського. У 2008 році предстоятелем УПЦ КП Філаретом рукоположений в ієродиякона, а потім і в сан ієромонаха, а через пару місяців і в сан архімандрита. З січня 2008 року Єпіфаній призначений секретарем Філарета, а в травні - керуючий справами Київської єпархії. У березні 2008 року став намісником Свято-Михайлівського Видубицького чоловічого монастиря. У 2009 році Священним синодом УПЦ КП обраний єпископом Вишгородським, вікарієм Київської єпархії. З 2012 року - постійний член Синоду УПЦ КП. У 2013 році отримав сан митрополита Переяслав-Хмельницького і Білоцерківського і призначений Патріаршим намісником з правами єпархіального архієрея.
 
Знає кілька іноземних мов. Єпіфаній є членом Національної спілки журналістів України та Міжнародної федерації журналістів. 
 

Як повідомлялося, 5 грудня президент Петро Порошенко заявив, що Об'єднавчий Собор зі створення Автокефальної Помісної Православної Церкви в Україні відбудеться 15 грудня в соборі святої Софії у Києві. 

 

Вселенський патріарх вручить Томос про автокефалію майбутньому голові помісної православної церкви в Україні 6 січня 2019 року в Константинополі. 

 

Нагадаємо, 11 жовтня Синод Вселенського Патріархату підтримав продовження надання автокефалії України.

 

Також Патріарх Філарет повідомив, що найближчим часом скличе Об'єднавчий Собор, за результатами якого Вселенський Патріарх прийме рішення про надання Томосу про автокефалію.

 

11 жовтня Синод Вселенського патріархату зняв анафему з патріарха Української православної церкви Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія, а також – визнав незаконною анексію Київської Митрополії Російською Церквою в 1686 році. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.