Дрони з тепловізорами та оптоволокном, підкріплення з Авдіївки. Хлопці із 3 БРоП “Спартан” розповіли, як росіяни штурмують Роботине

13 Травня 2024, 14:15

У новому відео проєкту “Український Свідок” — напрямок Роботиного, Запорізька область. ЗСУ звільнили його влітку 2023 року, проте росіяни знову намагаються захопити його, щоб розвинути подальший наступ. Про ситуацію на цьому напрямку розповіли бійці 3 бригади оперативного призначення “Спартан”, яка разом з іншими підрозділами стримує тут російську навалу.

“Ми забрали у росіян своє, але тепер вони хочуть це повернути, — розповідає командир 3 батальйону 3 БРоП НГУ “Спартан” Олександр із позивним “Білий”. — Вони активізувались після взяття Авдіївки та перекинули сюди підкріплення”.

Його побратим,  начальник штабу на ім’я Денис із позивним “Грек”, додає, що росіяни хотіли забрати Роботине ще до Нового Року: “В них не вийшло і зараз вони намагаються прорвати нашу оборону у будь-який спосіб”. 

Хлопці розповіли про свої задачі на цьому напрямку. “Задачі можуть змінюватись кожні півгодини, а іноді й за лічені хвилини, — каже командир роти Руслан із позивним “Рус”. — Але основна задача – це, звісно, нищити ворога”.

Навідник міномету із позивним “Поттер” розповідає, що саме на напрямку Роботиного можна наочно відстежити розвиток російських дронів: “Тут вони вже літають із тепловізорами. Також росіяни почали використовувати на дронах оптоволокно”.

Але попри постійні штурми та обстріли, росіяни на цьому напрямку  активно здаються у полон. “З тих, кого відправляють на штурм, один-два роблять це самостійно, — каже “Грек”. — Вони пробують все, щоб прорвати нашу лінію оборони. Але поки це закінчується тим, що вони потрапляють в оточення. Там ми їх дочищаємо та знищуємо. Наскільки ми розуміємо, вони планували забрати Роботине до Нового Року, але в них це не виходить і досі”.


«Український свідок» – проєкт, створений 25 лютого 2022 року – на другий день після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Головна мета проєкту – документування подій війни та поширення фото і відео-матеріалів в Україні і за кордоном.