Тейлор звинуватив Трампа в тиску на Київ шляхом блокування військової допомоги

23 Жовтня 2019, 10:19

У вівторок, 22 жовтня, під час виступу в Конгресі тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор розповів, що припинення військової допомоги Києву було пов'язане з проханням розслідувати справу родини Байденів та виборами у США у 2016 році. Про це повідомляє Укрінформ, цитуючи The Washington Post.

 

Тейлор заявив, що президент США Дональд Трамп поставив під умову відновлення військової допомоги в разі, якщо Україна зробить публічну заяву, що розслідуватиме справу Байденів та вибори 2016 року. Це заперечує слова Трампа, ніби він не використовував коштів на підтримку безпеки в Україні як важелі для отримання власної політичної вигоди.

 

Тейлор розповів, що чиновники Пентагону, Держдепартаменту, ЦРУ та екс-радник з питань національної безпеки Джон Болтон марно намагалися домогтися зустрічі з Трампом, щоб поновити оборонну допомогу Україні.

 

Зазначається, що свідчення Тейлора ставлять під сумнів «неодноразові заяви президента та свідчення інших посадових осіб адміністрації, які потенційно могли звести нанівець розслідування з імпічменту Трампа в Палаті представників».

 

Один із демократів охарактеризував свідчення посла Тейлора як «убивчі».

 

Нагадаємо, наприкінці серпня Трамп доручив своїй команді з національної безпеки переглянути програму військового фінансування України, яка передбачала виділення 250 млн доларів.

 

12 вересня Білий дім схвалив продовження фінансування на зброю для України – щонайменше 250 млн доларів.

 

22 вересня Трамп заперечив, що блокував виділення військової допомоги Україні.

 

23 вересня джерела в американській адміністрації The Washington Post повідомляли, що Трамп наказав затримати надання майже 400 млн доларів військової допомоги України за тиждень до телефонної розмови з президентом Володимиром Зеленським 25 липня. Також зазначалось, що рішення Трампа ґрунтувалося на його занепокоєнні з приводу того, що в Україні «багато корупції».

 

24 вересня Трамп заявив, що продовжить затримку коштів.

 

25 вересня Білий дім оприлюднив офіційну стенограму розмови 25 липня. Вона стала приводом до імпічменту президента США. Члени Демократичної партії в Палаті представників ініціювали розслідування у зв'язку з підозрою щодо тиску Білого дому на Україну з метою отримання політичної вигоди на президентських виборах у США.

 

У розмові Трамп нарікав, що Європа досить пасивна у своїй допомозі Україні. Також порушувалося питання розслідування щодо кандидата в президенти США Джо Байдена та його сина Гантера. Трамп та його союзники припускають, що Байден, перебуваючи на посаді віце-президента в адміністрації Барака Обами, у 2016 році виступав за звільнення генпрокурора України Віктора Шокіна, оскільки той проводив розслідування щодо приватної української компанії з видобутку природного газу Burisma, в якій працював Гантер Байден. Він став одним з директорів Burisma у 2014 році, у той час коли його батько займав ключову роль у політиці США щодо України.

 

Трамп закликав Зеленського розслідувати підозри щодо Байденів (як зазначив Тейлор під час виступу в Конгресі 22 жовтня, у стенограмі згадувалося прохання Трампа зробити послугу «практично без згадки про поновлення» оборонної допомоги Україні).

 

Згодом Зеленський заявив, що думав, нібито опублікують тільки репліки Трампа. Він повідомив, що Трамп не чинив на нього жодного тиску.

 

2 жовтня Трамп заявив, що заблокував військову допомогу Україні через високий рівень корупції і щоб змусити Євросоюз надавати більше допомоги. За його словами, він розблокував військову допомогу на особисте прохання сенатора Республіканської партії Роба Портмана.

 

10 жовтня Зеленський повідомив, що українська сторона також готова розслідувати можливе втручання України у вибори США 2016 року. «Підстави для цього, напевно, є», – сказав він.