НОВИНИ

Трамп розпорядився переглянути військове фінансування України

Ідеться про допомогу в розмірі 250 млн доларів, включаючи гроші на зброю, навчання, обладнання та розвідувальну підтримку.

Президент США Дональд Трамп доручив своїй команді з національної безпеки переглянути програму військового фінансування України. Мова йде про Ініціативу сприяння безпеці. Про це 28 серпня повідомило Politiko, цитуючи власне джерело у Білому домі.

 

Розмір фінансової допомоги становить 250 млн доларів, включаючи гроші на зброю, навчання, обладнання та розвідувальну підтримку.

 

Як зазначено, Трамп хоче переконатися, що гроші використовуються в інтересах Сполучених Штатів. Ініціатива президента дратує деяких законодавців та адвокатів, які стверджують, що фінансування є критично важливим для того, щоб тримати Росію в страху.

 

Затримки виникають на тлі того, що Трамп наполягав на відновленні Росії у G7 («Групі семи») і почав применшувати військове вторгнення Москви в Україну. Як додали в Politiko, військова допомога Сполучених Штатів Україні тривалий час вважалася лакмусовим папірцем того, наскільки сильно американський уряд чинить тиск на Москву.

 

Міністр оборони Марк Еспер та радник з національної безпеки Джон Болтон входять до складу чиновників, які переглядають фінансування безпеки в Україні.

 

Нагадаємо, Конгрес США заблокував ініціативу Трампа щодо урізання допомоги іноземним державам. Мова йде про 4 млрд доларів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.