НОВИНИ

Трамп підтвердив, що раніше блокував військову допомогу Україні через корупцію

Фінансування було відновлено на особисте прохання сенатора-республіканця Роба Портмана.

У середу, 2 жовтня, президент США Дональд Трамп підтвердив, що заблокував військову допомогу Україні через високий рівень корупції і щоб змусити Євросоюз надавати більше допомоги. Про це, як ідеться у релізі на сайті Білого дому, Трамп повідомив під час спільної прес-конференції з фінським президентом Саулі Нііністьо.

 

«Україна до нього (приходу до влади президента Володимира Зеленського, - Ред.) була відома вражаючою корупцією. Вражаючою. Більше, ніж в будь-якій країні світу. Фактично вона вважалася однією з найбільш корумпованих країн у світі. І мені не подобається давати гроші країні, яка настільки корумпована», - сказав Трамп.

 

Він додав, що розблокував військову допомогу через особисте прохання сенатора Республіканської партії Роба Портмана.

 

«Фактично, Роб Портман подзвонив мені - і немає нікого більш гідного, ніж Роб Портман з Огайо. Він подзвонив і сказав: «Будь ласка, розблокуйте гроші». Я сказав: «Роб, мені не подобається, що США - країна, яка завжди дає гроші, а Україна допомагає Європі і європейським країнам набагато більше, ніж вони допомагають нам», - сказав Трамп, зауваживши, що країни Європи повинні допомагати Україні більше, ніж США.

 

«Україна допомагає Європі і європейці повинні допомагати Україні. Вона як стіна між Росією і Європою: велика, біла прекрасна стіна. І країни Європи повинні платити більше, ніж ми», - сказав він.

 

Нагадаємо, наприкінці серпня Трамп доручив своїй команді з національної безпеки переглянути програму військового фінансування України, яка передбачала виділення 250 млн доларів.

 

12 вересня Білий дім схвалив продовження фінансування на зброю для України – щонайменше 250 млн доларів.

 

22 вересня Трамп заперечив, що блокував виділення військової допомоги Україні.

 

23 вересня джерела в американській адміністрації видання The Washington Post повідомляли, що Трамп наказав затримати надання майже 400 млн доларів військової допомоги України за тиждень до телефонної розмови з президентом Володимиром Зеленським 25 липня. Також зазначалось, що рішення Трампа ґрунтувалося на його занепокоєнні з приводу того, що в Україні «багато корупції».

 

24 вересня Трамп заявив, що продовжить затримку коштів.

 

25 вересня Білий дім оприлюднив офіційну стенограму розмови 25 липня. Вона стала приводом до імпічменту президента США.

 

У розмові Трамп нарікав, що Європа досить пасивна у своїй допомозі Україні.

 

«Ми витратили багато зусиль та часу. Набагато більше ніж Європейські країни, і вони мають допомагати вам більше, ніж роблять це зараз. Німеччина не робить майже нічого. Все, що вони роблять, – це говорять», - заявив президент США.

 

Зеленський у розмові погодився з думкою Трампа та зазначив, що технічно, США є більшим партнером, ніж Європа.

 

«Вони (Франція та Німеччина – Ред.) не посилюють санкції. Вони не працюють настільки, скільки повинні працювати для України», - заявив президент України.

 

Згодом Зеленський заявив, що думав, нібито опублікують тільки репліки Трампа.

 

Під час офіційної зустрічі у Нью-Йорку 25 вересня Зеленський і Трамп також обговорили боротьбу з корупцією. Заленський сказав президенту США, що це «не дуже гарна реклама для України, коли всі кажуть, що країна корумпована».

 

27 вересня держсекретар США Майк Помпео розповів, що Сполучені Штати хочуть допомагати Зеленському в боротьбі з корупцією.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.