Міліція штурмом захопила столичний кінотеатр “Київська Русь”

23 Серпня 2013, 12:15

«Все відбувається приблизно так, як це було з кінотеатром «Флоренція», з тою лише різницею, що тоді вдалося зберегти працездатність кінотеатру. Цього разу, як говорять, кінотеатр працювати не буде», – розповів Бригинець.

За його словами, формально ці дії є етапом з передача кінотеатру в об’єднане муніципальне підприємство, проти чого виступають працівники культури.

«А по зовнішньому вигляду все це більше схоже на військові дії. Тож декорації різноманітних бойовиків, які розставлені всередині «Київської Русі», дуже пасують до самого конфлікту, в який потрапив кінотеатр», – прокоментував Бригинець.

Захоплення також підтвердив директор кінотеатру Станіслав Ситник.

За його словами, державні виконавці з керівником департаменту культури КМДА Світланою Зоріною, представниками КП "Київкінофільм", та представниками правоохоронних органів почали проводити опис майна кінотеатру.

"Виконавець розуміє, що майно кінотеатру загальною площею 7 200 кв. м. за однин день описати не вдасться, тому проводить опис вибірково і поспіхом, замінюючи замки на всіх дверях кінотеатру", – розповів Ситник.

За його словами, працівникам кінотеатру забороняють забрати навіть свої речі.

"Ми можемо бачити типову рейдерську схему захоплення комунального майна за допомогою державних структур. Те рішення суду, про виселення товариства, про яке каже Світлана Зоріна, з’явилося лише після пікету працівниками кінотеатру КМДА, які вимагали владу припинити проводити рейдерські захоплення столичних кінотеатрів", – зазначив Ситник.

За словами працівників кінотеатру, під час захоплення, міліція побила Ковалевич Л. Б -власницю майна, яке орендує заклад. Постраждалу відвезли в Київську клінічну лікарню №1.

Нагадаємо, Київрада  дозволила розширити комунальну мережу «Київкінофільм»   з 8 до 16 кінотеатрів.  Зараз працюють комісії з реорганізації у кінотеатрах «Братислава», «Київська Русь», «Лейпциг», «Ленінград», «Росія», «Флоренція», «Загреб».

«Багато кінотеатрів без всяких договорів впускають на свою територію орендарів, отримуючи в кишеню великі гроші. У міськвлади немає намірів приватизувати ці кінотеатри або міняти їх цільове використання. Наше завдання – зберегти їх як єдину систему і їх цінову політику. Київрадою було прийнято рішення створити одну юридичну особу, що унеможливить перепрофілювання кінотеатрів», – заявляв голова КМДА Олександр Попов.

У мерії запевняють, що після цієї процедури кінотеатри працюватимуть, як і раніше, за доступними цінами. Реорганізацію планують завершити до середини вересня.