НОВИНИ

У Попова вирішили створити комунальну кіномонополію

Київраді пропонують реорганізувати вісім комунальних кінотеатрів: їх планують об’єднати з КП "Київкінофільм", куди вже входять 11 кінотеатрів. Відповідний проект рішення значиться на порядку денному засідання Київради 22 травня.

На переконання міських урядовців, така реорганізація дозволить оптимізувати витрати на обслуговування, зокрема на зарплату співробітникам, та може бути здійснена за 4-5 місяців. Керівники кінотеатрів вважають "Київкінофільм" збитковим підприємством і переконані, що об'єднання призведе до їх ліквідації,  пише «КоммерсантЪ- Україна».

Київська міська держадміністрація  пропонує приєднати кінотеатри "Братислава", "Київська Русь", "Лейпциг", "Ленінград", "Росія", "Флоренція", "Загреб" і кінотеатр ім. Шевченка до КП "Київкінофільм".

Слід зазначити, що "Київкінофільм" був створений ще в 2007 році і об'єднав всі 19 столичних комунальних кінотеатрів, однак деякі з них оскаржили це рішення в судовому порядку і добилися виходу зі складу КП "Київкінофільм", де залишилися в основному дитячі кінотеатри.

Як розповіла директор департаменту культури КМДА Світлани Зоріної, питання про злиття не піднімалося до закінчення контрактів з директорами, які виступили проти об'єднання. Зараз у кінотеатрах "Росія", "Лейпциг", "Флоренція", "Ленінград" вже змінилося керівництво, і нові директори, як заявила Зоріна, не протидіють злиттю.

"Ми хочемо об'єднати всі кінотеатри, щоб закупівля фільмів, обладнання та обслуговування кінотеатрів проходили централізовано, а всі витрати на їх утримання були оптимізовані", - зазначила вона.

Тим часом заступник директора "Київської Русі" Ганна Швець зазначає, що "Київкінофільм" - збиткове об'єднання: "Дитячі кінотеатри знаходяться в жахливому стані. Тому я не бачу сенсу в приєднанні кінотеатрів, які працюють і заробляють, до збитковому підприємству!"

У свою чергу депутат Київради від ПР Володимир Філіппов  стверджує, що завдяки оптимізації тільки на зарплатах щорічно буде зекономлено близько 600 тис. грн: "Крім того, за допомогою такого об'єднання ми зможемо зберегти всю мережу комунальних кінотеатрів, допомагаючи за рахунок одних, більш дохідних, іншим, які знаходяться в мінусі".

 Він також зазначив, що обговорюється і варіант зміни менеджменту: "Якби ці підприємства були ефективними і працювали добре, то вони б не просили грошей на ремонт і не накопичили мільйонні борги! Ми зараз можемо втратити кінотеатр" Росія ", у якого є 3 млн грн боргу. Якщо все так продовжуватиметься, то ці заклади чекає доля "Екрану" (кінотеатр припинив роботу, а у його будівлі зараз знаходиться громадський туалет. – ред.) вони просто розваляться!"

Втім,  заступник директора "Київської Русі"  заявила, що вже підготовлено звернення до глави КМДА Олександра Попова і секретаря Київради Галини Гереги з проханням зупинити цей процес. "Ми не хочемо, щоб рішення про реорганізацію приймалося потайки на сесії. Необхідно оповістити керівництво кінотеатрів і провести громадські слухання".

Крім того, готується подібне звернення до прокуратури Києва.

Однак, на думку директора кінотеатру "Ленінград" Андрія Цвєткова, все йде до закриття кінотеатрів. Він зазначив, що в більшості випадків їх обладнання знаходиться не в комунальній власності: "Воно належить або лізинговим компаніям, або людям, які керують кінотеатрами, як я, наприклад. Скажуть здати пост - я здам. Зрозуміло, що я заберу обладнання, я ж не соціальний фонд! Якщо кожен зробить те ж саме, то залишаться тільки стіни. А влада, за всіма ознаками, не збирається це фінансувати, тому всі кінотеатри будуть закриті і виставлені на продаж".

Напередодні, 21 травня постійна комісія Київради з питань культури та туризму не підтримала проект рішення про об'єднання кінотеатрів. "Була дискусія про своєчасність цього рішення, але переконливих аргументів від КМДА ми не отримали", - заявив голова комісії, депутат від «Батьківщини» Дмитро Нікульшин.

Однак, незважаючи на думку комісії, проект рішення  винесений на голосування в сесійний залі 22 травня.