Євросоюз назвав умови для виборів на Донбасі

3 Жовтня 2019, 18:24

У Євросоюзі наголосили, що місцеві вибори на Донбасі повинні проходити за українським законодавством та після виведення військ із тимчасово окупованих територій. Про це йдеться у заяві Європейського Союзу, виголошеній у четвер, 3 жовтня, під час засідання Постійної ради ОБСЄ у Відні, передає Укрінформ

 

"ЄС вітає нещодавній розвиток подій в Тристоронній контактній групі, у тому числі що стосується "формули Штайнмайера" та відведення сил біля Золотого і Петрівського з 7 жовтня. Текст "формули Штайнмайера" був схвалений у Нормандському форматі і це демонструє, що прогрес у врегулюванні конфлікту можливий, якщо є політична воля з боку всіх сторін. Ми віддаємо належне українському керівництву за його непохитну відданість мирного врегулюванню конфлікту, що ще раз було продемонстровано під час зустрічі в рамках ТКГ у Мінську 1 жовтня", – заявили в Євросоюзі.

 

Нагадаємо, "формула Штайнмайєра" передбачає порядок набуття чинності статтями "закону про особливий статус Донбасу" після проведення в ОРДЛО демократичних виборів.

 

2 вересня Голова українського Міністерства закордонних справ Вадим Пристайко дав згоду на "формулу Штайнмайєра" на зустрічі радників лідерів «нормандської четвірки» у Парижі.

 

18 вересня у Мінську відбулося засідання ТКГ щодо ситуації на Донбасі, за результатами якого російська сторона в ТКГ заявила, що українські представники відмовились підписати "формулу Штайнмайєра". Україна відповіла, коли погодиться на "формулу Штайнмайєра" після виконання низки пунктів, серед яких – повне припинення вогню, забезпечення ефективного моніторингу СММ ОБСЄ на всій території України, виведення з території України військ окупантів і військової техніки та інше.

 

20 вересня Пристайко оприлюднив текст домовленості, на яку дав згоду, пояснивши, що радники "нормандської четвірки" погодили не "формулу Штайнмайєра", а інше формулювання.

 

1 жовтня президент Володимир Зеленський заявив, що Україна погодила текст "формули Штайнмайєра".  Він додав, що "формула" повинна бути імплементована в новий закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей. Чинний закон про особливий статус Донбасу діє до 31 грудня 2019 року. Зеленський додав, що "буде новий закон, який буде розробляти парламент в тісній співпраці та при публічному обговоренні з суспільством". Також, Зеленський зазначив, що місцеві вибори не відбудуться, якщо на Донбасі залишаться окупаційні війська.

 

Того ж дня на Майдані Незалежності та на Банковій у Києві відбулися мітинги проти можливого підписання "формули".

 

2 жлвтня голова комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Богдан Яременко заявив, що Україна не підписувала "формули".

 

Німеччина, Велика Британія та ЄС підтримали досягнення домовленості.