НОВИНИ

Німеччина привітала Україну із узгодженням "формули Штайнмайєра"

Голова німецького МЗС заявив, Тристороння контактна група досягла великого прогресу.

Міністерство закордонних справ Німеччини привітало Україну з погодженням тексту "формули Штайнмайєра". Про це повідомляє прес-служба німецького МЗС.

 

"Мені приємно, що конструктивна атмосфера Тристоронньої контактної групи в Мінську призвела до того, що ми досягли великого прогресу. Це відкриває двері для саміту лідерів Нормандської четвірки та інших етапів реалізації Мінських угод", - заявив голова МЗС Гайко Маас. 

 

Нагадаємо, "формула Штайнмайєра" передбачає порядок набуття чинності статтями "закону про особливий статус Донбасу" після проведення в ОРДЛО демократичних виборів.

 

2 вересня Голова українського Міністерства закордонних справ Вадим Пристайко дав згоду на "формулу Штайнмайєра" на зустрічі радників лідерів «нормандської четвірки» у Парижі.

 

18 вересня у Мінську відбулося засідання ТКГ щодо ситуації на Донбасі, за результатами якого російська сторона в ТКГ заявила, що українські представники відмовились підписати "формулу Штайнмайєра". Україна відповіла, коли погодиться на "формулу Штайнмайєра" після виконання низки пунктів, серед яких - повне припинення вогню, забезпечення ефективного моніторингу СММ ОБСЄ на всій території України, виведення з території України військ окупантів і військової техніки та інше.

 

20 вересня Пристайко оприлюднив текст домовленості, на яку дав згоду, пояснивши, що радники "нормандської четвірки" погодили не "формулу Штайнмайєра", а інше формулювання.

 

1 жовтня президент Володимир Зеленський заявив, що Україна погодила текст "формули Штайнмайєра".  Він додав, що "формула" повинна бути імплементована в новий закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей. Чинний закон про особливий статус Донбасу діє до 31 грудня 2019 року. Зеленський додав, що "буде новий закон, який буде розробляти парламент в тісній співпраці та при публічному обговоренні з суспільством". Також, Зеленський зазначив, що місцеві вибори не відбудуться, якщо на Донбасі залишаться окупаційні війська.

 

Того ж дня на Майдані Незалежності та на Банковій у Києві відбулися мітинги проти можливого підписання "формули".

 

2 жовтня голова комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Богдан Яременко заявив, що Україна не підписувала "формули".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.