НОВИНИ

Україна погодила текст "формули Штайнмаєра" - Зеленський

Президент також заявив, що сьогодні "усунуто останні перепони" для проведення саміту "нормандської четвірки”, дата якого стане відома найближчим часом.

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна на лист спецпредставника від ОБСЄ Мартіна Сайдіка відповіла, що погодила текст так званої формули Штайнмаєра. Про це він сказав під час брифінгу у вівторок, 1 жовтня.

 

 

“Ми відповіли на лист пана Сайдіка, що ми погоджуємо текст формули Штайнмаєра”, - заявив Зеленський.

 

Водночас президент роз'яснив суть цього плану.

 

"Я хочу окремо говорити, до речі, про найбільшу “страшилку” останніх тижнів під назвою “формула Штайнмаєра“. Що означає ця формула? Це одне, в принципі, два речення. Ось і все. Що це таке: тимчасовий закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, відомий також у суспільстві як "закон про особливий статус Донбасу", починає діяти на постійній основі за умови, ... коли там відбудуться місцеві вибори, проведені згідно з Конституцією України та законодавством України, а також після публікації звіту ОБСЄ, що вибори відбулися за стандартами ОБСЄ та міжнародними стандартами демократичних виборів”, - наголосив Зеленський.


У цьому контексті він підкреслив, що “ніяких виборів під дулом кулеметів не буде і не може бути”.

 

Президент також заявив, що сьогодні "усунуто останні перепони" для проведення саміту "нормандської четвірки”, дата якого стане відома найближчим часом.

 

Нагадаємо, "формула Штайнмайєра" передбачає порядок набуття чинності статтями «"закону про особливий статус Донбасу" після проведення в ОРДЛО демократичних виборів.

 

Міністр закордонних справ Вадим Пристайко 2 вересня дав згоду на "формулу Штайнмайєра" на зустрічі радників лідерів "нормандської четвірки" у Парижі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.