Демократи повідомили, коли оприлюднять результати розслідування щодо імпічменту Трампа

24 Жовтня 2019, 12:03

Демократи у Палаті представників збираються вивести приватне розслідування щодо імпічменту президента США Дональда Трампа у публічну площину до середини листопада. Про це 24 жовтня повідомляє The Washington Post

 

 

Високопосадовці вже зараз думають, як представити "сагу про Україну" американцям. 

 

Упродовж останніх трьох тижнів американські посадовці та дипломати в Конгресі "за зачиненими дверима" давали свідчення щодо можливого тиску Трампа на українського президента Володимира Зеленського. Проте після того, як 23 жовтня консерватори штурмували залу Конгресу та затримували провадження на п'ять годин, демократи вирішили провести відкриті слухання, щоб уникнути тиску.

 

Вони сподіваються допитати у відкритому режимі виконувача обов'язків посла США Вільяма Тейлора-молодшого та його попередницю Марі Йованович. Зазначається, що обоє з них висловили обурення щодо затримки військової допомоги Україні з боку Трампа. 

 

Також демократи хочуть заслухати колишнього радника Трампа з питань нацбезпеки Джона Болтона, який також виступав проти тиску на Зеленського. Вони вважають, що свідчення Болтона можуть бути особливо руйнівними для Білого дому. 

 

 

У публікації зауважили, що демократи вже давно чекають громадських слухань, оскільки вони можуть вплинути на думку американців перед президентськими виборами 2020 року. 

 

Нагадаємо, наприкінці серпня Трамп доручив своїй команді з національної безпеки переглянути програму військового фінансування України, яка передбачала виділення 250 млн доларів.

 

23 вересня джерела в американській адміністрації The Washington Post повідомляли, що Трамп наказав затримати надання майже 400 млн доларів військової допомоги України за тиждень до телефонної розмови з президентом Володимиром Зеленським 25 липня.

 

25 вересня Білий дім оприлюднив офіційну стенограму розмови 25 липня. Вона стала приводом до імпічменту президента США. Члени Демократичної партії в Палаті представників ініціювали розслідування у зв'язку з підозрою щодо тиску Білого дому на Україну з метою отримання політичної вигоди на президентських виборах у США.

 

У розмові Трамп нарікав, що Європа досить пасивна у своїй допомозі Україні. Також порушувалося питання розслідування щодо кандидата в президенти США Джо Байдена та його сина Гантера. Трамп та його союзники припускають, що Байден, перебуваючи на посаді віце-президента в адміністрації Барака Обами, у 2016 році виступав за звільнення генпрокурора України Віктора Шокіна, оскільки той проводив розслідування щодо приватної української компанії з видобутку природного газу Burisma, в якій працював Гантер Байден. Він став одним з директорів Burisma у 2014 році, у той час коли його батько займав ключову роль у політиці США щодо України.

 

2 жовтня Трамп заявив, що заблокував військову допомогу Україні через високий рівень корупції і щоб змусити ЄС надавати більше допомоги. За його словами, він розблокував військову допомогу на особисте прохання сенатора Республіканської партії Роба Портмана.

 

22 жовтня під час виступу в Конгресі Тейлор заявив, що Трамп поставив під умову відновлення військової допомоги в разі, якщо Україна зробить публічну заяву, що розслідуватиме справу Burisma та можливе втручання українців в американські вибори 2016 року. За словами Тейлора, спершу ці вимоги висувалися як умова для зустрічі Трампа і Зеленського. Пізніше дипломат дізнався від посла США в ЄС Гордона Сондленда, що від розслідувань "залежить все", зокрема і заморожена військова допомога Україні.

 

23 жовтня Трамп заперечив свідчення Тейлора і заявив, що взагалі його не знає