НОВИНИ

Трамп відповів на свідчення Тейлора

Американський президент заявив, що не може бути послуги за послугу без послуги.

У середу, 23 жовтня, президент США Дональд Трамп заперечив свідчення в Конгресі тимчасово повіреного у справах США в Україні Вільяма Тейлора. Це Трамп написав у Twitter.

 

«Ані Тейлор, ані будь-який інший свідок не свідчили про те, що українці знали, що утримується військова допомога. Не можна мати quid pro quo («послуга за послугу» - Ред.) без quo», - написав Трамп.

 

Neither he (Taylor) or any other witness has provided testimony that the Ukrainians were aware that military aid was being withheld. You can’t have a quid pro quo with no quo.” Congressman John Ratcliffe @foxandfriends Where is the Whistleblower? The Do Nothing Dems case is DEAD!

— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) October 23, 2019

 

Нагадаємо, наприкінці серпня Трамп доручив своїй команді з національної безпеки переглянути програму військового фінансування України, яка передбачала виділення 250 млн доларів.

 

12 вересня Білий дім схвалив продовження фінансування на зброю для України.

 

23 вересня джерела в американській адміністрації The Washington Post повідомляли, що Трамп наказав затримати надання майже 400 млн доларів військової допомоги України за тиждень до телефонної розмови з президентом Володимиром Зеленським 25 липня.

 

25 вересня Білий дім оприлюднив офіційну стенограму розмови 25 липня. Вона стала приводом до імпічменту президента США. Члени Демократичної партії в Палаті представників ініціювали розслідування у зв'язку з підозрою щодо тиску Білого дому на Україну з метою отримання політичної вигоди на президентських виборах у США.

 

У розмові Трамп нарікав, що Європа досить пасивна у своїй допомозі Україні. Також порушувалося питання розслідування щодо кандидата в президенти США Джо Байдена та його сина Гантера. Трамп та його союзники припускають, що Байден, перебуваючи на посаді віце-президента в адміністрації Барака Обами, у 2016 році виступав за звільнення генпрокурора України Віктора Шокіна, оскільки той проводив розслідування щодо приватної української компанії з видобутку природного газу Burisma, в якій працював Гантер Байден. Він став одним з директорів Burisma у 2014 році, у той час коли його батько займав ключову роль у політиці США щодо України.

 

2 жовтня Трамп заявив, що заблокував військову допомогу Україні через високий рівень корупції і щоб змусити ЄС надавати більше допомоги. За його словами, він розблокував військову допомогу на особисте прохання сенатора Республіканської партії Роба Портмана.

 

10 жовтня Зеленський повідомив, що українська сторона готова розслідувати можливе втручання України у вибори США 2016 року. «Підстави для цього, напевно, є», - сказав він.

 

22 жовтня під час виступу в Конгресі Вільям Тейлор заявив, що Трамп поставив під умову відновлення військової допомоги в разі, якщо Україна зробить публічну заяву, що розслідуватиме справу Burisma та можливе втручання українців в американські вибори 2016 року. За словами Тейлора, спершу ці вимоги висувалися як умова для зустрічі Трампа і Зеленського. Пізніше дипломат дізнався від посла США в ЄС Гордона Сондленда, що від розслідувань «залежить все», зокрема і заморожена військова допомога Україні.

 

Як зазначив Тейлор, у стенограмі згадувалося прохання Трампа зробити послугу «практично без згадки про поновлення» оборонної допомоги Україні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.