Ще наприкінці грудня 2010 року генпрокурор Віктор Пшонка заявив, що в провадженні Генпрокуратури перебуває 18 кримінальних справ, порушених стосовно високопосадовців уряду Тимошенко, яка перебувала при владі з 18 грудня 2007 року до 3 березня 2010 року, за допущені ними зловживання. Загальна сума збитків, за його словами, становить 17 млрд грн і 380 млн євро.
Втім, ця цифра не включала в себе справи самої Тимошенко, яку, як відомо, 11 жовтня минулого року засудили до 7 років ув’язнення за перевищення службових повноважень під час укладення газових контрактів з Росією в 2009 році. Зараз її утримують у Качанівській колонії в Харкові. Окрім цього, проти Тимошенко порушено справу щодо діяльності корпорації "Єдині енергетичні системи України", яку почнуть розглядати в Київському районному суді Харкова 19 квітня.
Екс-прем'єр-міністра обвинувачують «в організації ухилення від сплати податків на загальну суму понад 4,7 млн грн, розкрадання і замаху на розкрадання бюджетних коштів шляхом незаконного відшкодування понад 25 млн грн податку на додану вартість, службовому підробленні і в ухилянні від сплати 681 тис. грн прибуткового податку». Прокуратура у цій справі заявила позов про відшкодування Тимошенко збитків у 19,5 млн грн.
27 лютого цього року Печерський суд Києва визнав колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, який перебуває під арештом з 26 грудня 2010 року, винним у перевищенні службових повноважень та засудив його до 4 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Сам Луценко своєї провини не визнає. Він вважає, що державне обвинувачення проігнорувало докази, отримані під час суду, і використовувало сфальсифіковані, на думку екс-міністра, докази, отримані на досудовому слідстві.
26 січня суд виділив в окреме провадження справу щодо обвинувачення Луценка, Володимира Тарасенка й Олега Павленова (обидва працювали у департаменті карного розшуку МВС) у незаконному стеженні в рамках розслідування справи про отруєння Віктора Ющенка. На початку квітня розпочався судовий процей у цій справі.
Цього року судовий вирок прозвучав колишньому міністру охорони навколишнього природного середовища Георгію Філіпчуку, якого засуджено до трьох років позбавлення волі. Генпрокуратура порушила кримінальну справу стосовно Філіпчука 13 грудня 2010 року за ознаками зловживання службовим становищем, яке спричинило тяжкі наслідки (нецільове використання попереднім Кабінетом Міністрів коштів, отриманих від продажу квот на викид парникових газів у рамках Кіотського протоколу, на виплату пенсій). 4 лютого 2011 року ГПУ завершила слідство у цій справі.
12 квітня Печерський суд Києва засудив колишнього першого заступника міністра оборони Валерія Іващенка до 5 років позбавлення волі за зловживання службовим становищем. Іващенка визнали винним в тому, що в листопаді 2009 року, будучи на посаді виконуючого обов'язки міністра оборони, зловживаючи службовим становищем, він підписав план санації щодо реалізації цілісного майнового комплексу держпідприємства "Феодосійський судно-механічний завод" (Крим).
У листопаді минулого року Деснянський районний суд Києва засудив екс-начальника Державної інспекції з контролю за цінами Міністерства економіки Тетяну Рудь до 5 років за хабарництво з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю терміном на 3 роки. Однак, суд звільнив Рудь від відбування покарання, призначивши випробувальний термін на 3 роки.
Нагадаємо, справу проти Рудь порушили у у зв’язку з вимаганням у неназваного підприємця хабара у $50 тисяч за скасування штрафу у розмірі 12,5 млн грн.
А у грудні 2011 року завершився судовий процес над колишнім першим заступником міністра юстиції Євгеном Корнійчуком, зятем екс-голови Верховного суду Василя Онопенка. Так, Печерський районний суд Києва звільнив Корнійчука від кримінальної відповідальності на підставі закону «Про амністію».
Корнійчука обвинувачували в тому, що він, перебуваючи на посаді першого заступника міністра юстиції, підписав лист, яким дозволив проведення конкурсу на юридичне обслуговування Нафтогазу в одного виконавця.
Крім того, у вересні 2011 року Печерський суд виніс вирок колишньому першому заступнику голови правління НАК «Нафтогаз Україна» Ігорю Діденку у справі щодо законності розмитнення у 2009 році 11 млрд кубометрів газу, що належить компанії «РосУкрЕнерго». Суд засудив його до 3 років позбавлення волі умовно.
У цій справі проходили також з екс-голова Державної митної служби Анатолій Макаренко та екс-начальник відділу Київської регіональної митниці Тарас Шепітько. У липні суд звільнив їх з-під варти, однак судовий процес ще триває.
25 листопада минулого року СБУ заарештувала директора Державної служби зайнятості Володимира Галицького та кількох чиновників відомства. Під час обшуків у кількох банківських скриньках, які належали затриманим, були виявлені валютні цінності на загальну суму в $7,5 млн, велика кількість золотих годинників і дорогоцінних каменів. 19 березняцього року Генпрокуратура виявила банківського рахунок, який належить Галицькому на суму близько 1 млн євро, відкритий у Королівстві Монако. Апеляційний суд Києва продовжив термін утримання під вартою Галицького до 26 травня.
У січні 2011 року СБУ порушила справу стосовно колишнього заступника міністра транспорту та зв’язку Володимира Работньова. Його та керівників недержавної компанії звинувачують за ст. 328 Кримінального кодексу України «розголошення державної таємниці». 15 квітня минулого року справу направили до суду.
Колишній заступник голови правління Пенсійного фонду Віктор Колбун, якого обвинувачують за укладення договору з фіктивною компанією, що призвело до збитку на суму 6 млн грн, зараз утримується в СІЗО. Справу передали до суду в лютому минулого року.
Екс-міністра транспорту Віктора Бондаря звинувачують у пособництві в умисному знищенні незавершеного будівництва автовокзалу «Теремки», що спричинило збитки державі на суму понад 5,5 мільйонів гривень. Перебуває на підписці про невиїзд.
У діяльності Олександра Давидова, колишнього заступника міністра транспорту, підозрюють у зловживанні службовим становищем та незаконному заволодінні державним майном на суму 80 тисяч гривень. Перебуває на підписці про невиїзд, справу передано до суду.
Колишнього міністра вугільної промисловості в уряді Тимошенко Віктора Полтавця підозрюють у причетності до фінансових зловживань під час руху бюджетних коштів, пов'язаних з вугільною промисловістю. 19 жовтня минулого року міліція провела обшук за місцем його проживання. "Порушено кримінальну справу за фактами фінансових зловживань під час руху бюджетних коштів, пов'язаних з вугільною промисловістю. У рамках цієї справи, враховуючи велику кількість структур і фірм, причетних до цього ланцюжка, проводилися обшуку. Враховуючи, що Полтавець був міністром вугільної промисловості, в матеріалах справи є дані про його можливу причетність", – повідомив тоді ще міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов.
27 січня 2011 року Генпрокуратура порушила кримінальну справу проти колишнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко щодо незаконної закупівлі спеціалізованих медичних автомобілів Opel Combo.
За цією справою був затриманий директор державного підприємства «Укрмедпостач» Микола Петренко 28 грудня 2010 року. Генпрокуратура порушила щодо нього кримінальну справу за ознаками складу злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу за фактом розтрати чужого майна в особливо великому розмірі на суму близько 500 тис. грн. Наразі триває слідство.
Кілька колишніх урядовців перебувають за кордоном.
Зокрема, колишній заступник міністра економіки Михайло Поживанов, якого ще 31 січня минулого року Генеральна прокуратура оголосила в розшук, має дозвіл на проживання в Австрії, де зараз мешкає та працює. Його обвинувачують у розкраданні майже 35 млн гривень державних коштів.
Головне слідче управління СБУ порушило кримінальну справу проти Поживанова згідно з ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу в рамках розслідування кримінальних справ, порушених за фактами розкрадання державних коштів на суму понад 7 млрд грн. Зокрема, порушення були виявлені міжнародними аудиторськими компаніями у ході перевірки використання урядом України бюджетних коштів у 2008-2009 років і в першому кварталі 2010 року.
У рамках розслідування вищевказаних справ СБУ у січні минулого року затримала колишнього виконуючого обов`язки голови Держкомрезерву Віталія Нікітіна. Йому інкримінували розкрадання державних коштів на суму 243 млн грн. 15 липня минулого року Генпрокуратура затвердила обвинувальний висновок та направила до Апеляційного суду Києва цю справу. Він перебуває під арештом.
Колишнього заступника голови Держкомрезерву Миколу Сіньковського 21 лютого минулого року у цій же справі засудили на 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна ( ч.5 ст. 191 «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем»).
Крім нього, правоохоронці розшукують і колишнього главу Державного казначейства Тетяну Слюз. Їй інкримінують зловживання службовим становищем під час перебування на посаді голови Держказначейства за часів урядування Тимошенко.
Порушена кримінальна справа і стосовно екс-міністра економіки Богдана Данилишина, якому 13 січня 2011 року Чехія надала політичний притулок.
Данилишин звинувачується у здійсненні злочину, передбаченого статтею «зловживання владою або службовим становищем» Кримінального кодексу України, пов’язаного з проведенням держзакупівель.