НОВИНИ

Колишній в.о. міністра оборони звинувачує Генпрокуратуру у фальсифікації його справи

Колишній виконувач обов’язків міністра оборони Валерій Іващенко звинуватив Генпрокуратуру у фальсифікації матеріалів кримінальної справи й порушенні його права на захист.

Про це під час засідання Печерського районного суду Києва, якийвчора розглянув клопотання сторін, заявили Іващенко та його адвокат Борис Нечипоренко.

Адвокат, зокрема, вказував на порушення конституційних прав свого підзахисного, а саме права на захист. За його словами, йому також не надали для ознайомлення один з томів справи - № 38. Нечипоренко заявив, що ГПУ не провела всебічного і повного розслідування, необгрунтовано відхиляла клопотання, а також фальсифікувала матеріали кримінальної справи, а саме: слідчі заходи Генпрокуратура проводила навіть після того, як офіційно оголосила про завершення досудового слідства.

У зв'язку з цим Нечипоренко попросив суд направити справу на додаткове розслідування. Він також заявив клопотання зміну запобіжного заходу на підписку про невиїзд.

Крім того, Іващенко висловив бажання, щоб його кримінальну справа слухалася колегією суддів, а не одним суддею. У відповідь суддя Сергій Вовк попередив його, що такий формат розгляду справи може затягнути процес.

Іващенко також просив допустити в якості захисників своїх близьких родичів, однак йому було відмовлено.

Представники ГПУ назвали аргументи адвоката необгрунтованими і попросили суд відмовити у задоволенні клопотань.

Рішення суду з приводу клопотань Іващенка і його адвоката буде оголошено 4 березня.

Розгляд справи Іващенка у суді вже двічі переносилося. Перший раз, 16 лютого, засідання перенесли у зв'язку з відсутністю підсудного. Наступного разу, 23 лютого, Іващенка не змогли доставити до зали судучерез навчання працівників конвою.

Іващенка звинувачують у зловживанні службовим становищем при схвалення плану санації державного підприємства Міністерства оборони "Феодосійський судномеханічний завод". У результаті таких дій державі завдано збитків на суму понад 17 млн гривень.

Кримінальну справу стосовно нього було порушено Головним управлінням військових прокуратур Генпрокуратури за ч. 2 ст. 364 КК ("зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки", карається позбавленням волі строком до 6 років).

З 21 серпня 2010 утримується під вартою в Лук'янівському СІЗО.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.