НОВИНИ

Зятю Онопенка прокуратура пом’якшила обвинувачення

Генеральна прокуратура пом'якшила обвинувачення, висунуті колишньому першому заступнику міністра юстиції Євгену Корнійчуку у кримінальній справі проти нього. Про це на засіданні суду сказав прокурор Антон Зінченко, що представляє державне обвинувачення.

Він зачитав у суді заяву про винесення Генпрокуратурою постанови, якою змінено пред'явлені Корнійчуку обвинувачення.

Зокрема, зі слів Зінченка, Генпрокуратура змінила частини статей Кримінального кодексу, за якими Корнійчуку висунуто обвинувачення, із частини 3 статті 365 (перевищення влади й службових повноважень, що спричинило тяжкі наслідки) і частини 3 статті 366 (службова підробка, що спричинило тяжкі наслідки) на частину 1 статті 365 (перевищення влади й службових повноважень) і частину 1 статті 366 (службова підробка).

Частина 3 статті 365 передбачає максимальне покарання у вигляді позбавлення волі на 10 років, а частина 1 - у вигляді позбавлення волі до 5 років.

Частина 2 статті 366 передбачає максимальне покарання у вигляді позбавлення волі на 5 років, а частина 1 - у вигляді обмеження волі на строк до 3 років.

Прокуратура прийняла таке рішення у зв'язку з тим, що лист Міністерства юстиції від 23 лютого 2009 року на адресу Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України", підписаний Корнійчуком, яким компанії було погоджене застосування процедури закупівлі юридичних послуг в одного учасника, не був обов'язковим для виконання.

У той же час, на думку держобвинувачення, сам факт складання такого листа є незаконним, оскільки це не входило в повноваження Корнійчука.

Нагадаємо, 22 грудня 2010 року проти Євгена Корнійчука було порушено кримінальну справу за частиною 3 статті 365 Кримінального кодексу (перевищення службових повноважень, яке спричинило тяжкі наслідки).

Колишньому першому заступникові керівника Мінюсту висунуто звинувачення в зловживанні службовим становищем при проведенні держзакупівель.

Корнійчука обвинувачено в тому, що він, перебуваючи на посаді першого заступника міністра юстиції, підписав лист, яким дозволив проведення конкурсу на юридичне обслуговування Національної акціонерної компанії "Нафтогаз Україна" в одного виконавця.

30 грудня 2010 року Печерський райсуд Києва вибрав Корнійчуку запобіжний захід у вигляді утримання під вартою до 23 лютого. Пізніше строк арешту неодноразово продовжувався судом, а всі апеляції адвоката на ці рішення було відхилено.

15 лютого Генпрокуратура змінила Корнійчуку запобіжний захід з арешту на підписку про невиїзд.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.