НОВИНИ

Колишнього урядовця Тимошенко засудили до трьох років

Колишнього міністра охорони навколишнього природного середовища Георгія Філіпчука засуджено до трьох років позбавлення волі. Відповідне рішення ухвалив у четвер, 5 квітня, суддя Солом’янського районного суду Києва Володимир Мельник.

«Суд визнав винним Філіпчука за ч. 3 ст. 365 Кримінального кодексу України і присудив йому три роки позбавлення волі та змінив міру запобіжного заходу з підписки про невиїзд на утримання під вартою. Його було взято під варту в залі суду і направлено в ізолятор», - повідомив адвокат екс-міністра Микола Шупеня.

Він пояснив, що Філіпчука засуджено за перевищення влади та службових повноважень під час укладення угоди з юридичною фірмою Astapov Lawyers про надання Мінприроди консультацій під час розгляду спору в міжнародних юридичних інституціях з приводу розірвання угоди, укладеної між урядом України і компанією Vanco International ltd. про розробку шельфу Чорного моря.

Дружина екс-міністра Наталія Філіпчук уточнила, що її чоловіка засудили, зокрема за нанесення державі збитків: «Нанесені збитки державі тим, що він перерахував, ну не він – всі дозволи були – Мінфіну, казначейству тощо, і перераховані гроші були за виконані послуги. Фірмі Astapov Lawyers».

Адвокат відзначив, що подаватиме апеляцію, оскільки вважає «абсурдним» рішення суду: «На думку захисту, це повне абсурду рішення суду, так само як і досудового слідства. Ми надали багато доказів про те, що дії Філіпчука були в межах чинного законодавства», - зазначив він.

Шупеня зауважив, що Філіпчук виконував доручення Кабінету Міністрів, зокрема екс-прем’єра Юлії Тимошенко.

«Там були окремі доручення і прем’єр-міністра, і розпорядження Кабінету Міністрів, при чому неодноразові. Усі ці матеріали ми брали з собою, вони досліджувалися судом, але, на жаль, не враховані», - сказав адвокат.

Нагадаємо, 13 грудня 2010 року Генпрокуратура порушила кримінальну справу стосовно Філіпчука за ознаками зловживання службовим становищем, яке спричинило тяжкі наслідки (нецільове використання попереднім Кабінетом Міністрів коштів, отриманих від продажу квот на викид парникових газів у рамках Кіотського протоколу, на виплату пенсій). 14 грудня екс-міністра затримали. 4 лютого 2011 року ГПУ завершила слідство у справі Філіпчука.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.