НОВИНИ

Суд переніс справу «РосУкрЕнерго» на 13 грудня

Печерський районний суд Києва переніс розгляд кримінальної справи за обвинуваченням колишнього керівництва Державної митної служби в перевищенні влади при розмитненні в 2009 році 11 млрд куб. м газу, що належить компанії «РосУкрЕнерго» (Швейцарія), на 13 грудня. Про перенесення засідання оголосила головуюча суддя Оксана Царевич.

Початок чергового засідання призначено на 10:30.

Суддя оголосила перерву у зв'язку із зайнятістю в розгляді іншої кримінальної справи.

На засіданні у вівторок у суді було допитано 1 свідка, ще 2 свідків, які з'явилися на засідання за запрошенням канцелярії суду, буде допитано на наступних судових засіданнях.

Зокрема, провідний інспектор митного оформлення №1 у Києві митного поста «Київ-Енергетичний»Київської регіональної митниці Вадим Голик, що виступає свідком у цій справі, не пам'ятає року, коли було розмитнено цей газ.

Нагадаємо, у середині жовтня 2010 року Служба безпеки України завершила досудове слідство у справі про законність розмитнення у 2009 році 11 млрд куб. м газу, приналежність якого оскаржувала РосУкрЕнерго.

Цю справу порушили після того, як 8 червня 2010 року Арбітражний інститут Торговельної палати Стокгольма (Швеція) зобов’язав Національну акціонерну компанію «Нафтогаз України» повернути РосУкрЕнерго 11 млрд куб. м газу і надати додатковий обсяг газу 1,1 млрд куб. м як неустойку за порушення умов контракту.

Нагадаємо, 5 липня Апеляційний суд Києва повернув кримінальну справу про розтрату 11 млрд куб. м газу компанії «РосУкрЕнерго» на розгляд у Печерський райсуд у новому складі суду зі стадії розгляду по суті.

У такий спосіб суд апеляційної інстанції задовольнив апеляцію Генеральної прокуратури на рішення Печерського райсуду від 26 квітня про повернення їй зазначеної справи для перевірки повноти досудового слідства.

У рамках цієї справи порушені кримінальні справи стосовно колишнього першого заступника голови правління НАК «Нафтогаз України» Ігоря Діденка, колишнього Голови Державної митної служби України (ДМСУ) Анатолія Макаренка, колишнього начальника Енергетичної регіональної митниці ДМСУ К. та колишнього заступника начальника відділу митного оформлення №2 Енергетичної регіональної митниці ДМСУ Тараса Шепітька.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.