НОВИНИ

Іващенка засудили на 5 років

Печерський районний суд Києва визнав винним колишнього в.о. міністра оборони України Валерія Іващенка у зловживанні службовим становищем і присудив йому 5 років позбавлення волі. Про це ідеться в рішенні суду.

Суд також позбавив Іващенка другого рангу державного службовця й заборонив йому займати посади з організаційно-розпорядницькими функціями протягом 3 років.

Запобіжний захід для Іващенка суд залишив без змін - утримання під вартою. А термін перебування у слідчому ізоляторі із серпня 2010 року зараховується до терміну покарання.

Як зазначено у вироку, суд врахував пом’якшувальні обставини, зокрема, що раніше Іващенко не притягувався до кримінальної відповідальності, має державні нагороди, позитивно характеризується, а також має поганий стан здоров’я.

Разом з тим суд залишив без розгляду цивільний позов Феодосійського судно-механічного заводу і зняв арешт з майна та коштів, які належать Іващенку.

Водночас іншого підсудного, колишнього керуючого санацією Феодосійського судно-механічного заводу Сергія Міхеєва засуджено до трьох років позбавлення волі з позбавленням протягом трьох років обіймати організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські посади в установах, підприємствах всіх форм власності.

Нагадаємо, прокуратура просила засудити Іващенка до 6 років позбавлення волі "з урахуванням його держнагород".

Іващенко обвинувачували в тому, що в листопаді 2009 року, будучи на  посаді виконуючого обов'язки міністра оборони, зловживаючи службовим становищем, вінпідписав план санації щодо реалізації цілісного майнового комплексу держпідприємства "Феодосійський судно-механічний завод" (Крим).

Колишній чиновник утримується в СІЗО з 25 серпня 2010 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.