НОВИНИ

Генпрокуратура порушила проти Тимошенко ще одну справу. За «Опель Комбо»

Генпрокуратура сьогодні, 27 січня, порушила кримінальну справу проти колишнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко щодо незаконної закупівлі спеціалізованих медичних автомобілів «Опель Комбо». Про це повідомила прес-служба Генпрокуратури.

За інформацією прес-служби, кримінальна справа порушена щодо перевищення Тимошенко влади та службових повноважень під час закупівлі під гарантію уряду та ввезення на територію України нібито спеціалізованих медичних автомобілів «Опель Комбо».

Загальна сума завданих державі збитків становить 67 мільйонів гривень.

«Встановлено, що закуплені 1000 автомобілів «Опель Комбо» не належать до жодного з зареєстрованих класів автомобілів медичної допомоги, не є спеціалізованим транспортом та не віднесені до виробів медичного призначення», – повідомляє прес-служба.

17 грудня 2009 року центр специфікації МОЗ зробив офіційний висновок, що даний автомобіль не відповідає положенням національного стандарту і не пристосований для транспортування хворих на ношах. "З метою нецільового використання бюджетних коштів, уряд Тимошенко спеціальною постановою незаконно змінив перелік медичного обладнання автомобіля", - йдеться у повідомленні.

«Крім того, урядом Тимошенко, усупереч вимогам чинного законодавства було грубо порушено митне оформлення даних автомобілів. Попри той факт, що вартість «Опель Комбо» складає близько 15 тис. доларів США, колишній уряд купував їх за ціною більш ніж на 20%. Також передбачалось доукомплектування автомобілів спеціальним медичним обладнанням, хоча фактично воно обмежилось лише порожніми пластиковими коробками», – зазначає прес-служба.

"По суті, ввезені автомобілі використовувались у передвиборчій кампанії кандидата на пост президента Юлії Тимошенко шляхом розміщення на них напису «Програма уряду Тимошенко» та інших агітаційних написів", - відзначають у ГПУ.

Кримінальну справу проти Тимошенко порушили за ч. 3 ст. 365 Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, що раніше Генеральна прокуратура порушила кримінальну справу за фактом закупівлі 1 тисячі автомобілів у кредит під державні гарантії, надані Кабінетом Міністрів Юлії Тимошенко. Про це на прес-конференції повідомив генеральний прокурор Віктор Пшонка.

За цією справою був затриманий директор державного підприємства «Укрмедпостач» Микола Петренко 28 грудня 2010 року. Генпрокуратура порушила щодо нього кримінальну справу за ознаками складу злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу за фактом розтрати чужого майна в особливо великому розмірі на суму близько 500 тис. грн. Справа порушена в рамках розслідування кримінальної справи «за фактом порушення чинного законодавства службовими особами Кабінету міністрів у 2009 році під час закупівлі 1 тис. вантажопасажирських автомобілів Оpel Combo під виглядом автомобілів швидкої медичної допомоги».

Прокуратура Дніпропетровської області у грудні звернулася до регіональних ЗМІ з проханням надати копії відеозаписів, примірники газет про вручення екс-прем'єром Юлією Тимошенко чи представниками БЮТ автомобілів Opel Combo установам охорони здоров'я у сільській місцевості.

15 грудня Генпрокуратура порушила кримінальну справу стосовно Юлії Тимошенко за фактом нецільового використання коштів, одержаних Україною в рамках Кіотського протоколу.  

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Теги