За його словами, Україна діятиме у суворій відповідності до міжнародного й національного законодавства.
"Якщо Росія фактично визнає рішення кримської влади щодо націоналізації наших активів, ми вживатимемо адекватних правових заходів із захисту інтересів України", – сказав Петренко.
Як повідомлялось, раніше Петренко заявляв, що Міжнародне право і законодавство України дозволяють Києву вимагати від Росії фінансових компенсацій у разі націоналізації так званою «владою Криму» українського майна на півострові.
«На засіданні уряду ми ухвалили рішення щодо невідкладного напрацювання правової позиції щодо питання розподілу власності колишнього СРСР. Мова іде про ту спільну власність, яку напрацював весь народ, який проживав на території колишнього Радянського Союзу і в якій є частка України. Досі не підписаний так званий «нульовий варіант», за яким Росія мала би всі юридичні підстави володіти цією власністю», – пояснив Петренко.
За його словами, лише борг Ощадного банку колишнього СРСР щодо виплат і розрахунків з нинішніми громадянами України становить близько $80 млрд.
У відповідь МЗС РФ заявило, що наполягатиме на негайній компенсації Україною $20 млрд, якщо Київ повертається до проблеми "нульового варіанту".
17 березня Верховна Рада Криму оголосила власністю республіки розташовані на півострові активи "Чорноморнафтогазу", "Укртрансгазу" та Феодосійського підприємства із забезпечення нафтопродуктами. Відповідну постанову було прийнято на позачерговому пленарному засіданні парламенту.
Нагадаємо, сьогодні президент Росії Владімір Путін підписав з сепаратистами "договір між РФ і Республікою Крим про прийняття в Російську Федерації Республіки Крим та утворення в складі РФ нових суб'єктів". До цього Путін наказав ратифікувати входження Криму у склад Російської Федерації.
У Криму 16 березня відбувся так званий "референдум" щодо статусу АРК. Самопроголошений прем’єр Криму Сергій Аксьонов заявив, що 96,6% тих, хто брав участь у "референдумі", висловилися за приєднання до Росії.
Про невизнання результатів "референдуму" в Криму заявили ЄС, США, Туреччина,Великобританія, Франція та Італія, а також Канада, Японія та Молдова.