НОВИНИ

Україна виставить Росії «рахунок» за націоналізацію держмайна в Криму

Міжнародне право і законодавство України дозволяють Києву вимагати від Росії фінансових компенсацій у разі націоналізації так званою «владою Криму» українського майна на півострові. Про це 18 березня на брифінгу заявив міністр юстиції Павло Петренко.

За його словами, на сьогодні є загроза для державної і приватної власності громадян України, яка розташована у Криму. Це результат того, що «Росія порушила всі мислимі і немислимі норми міжнародного права», наголосив міністр.

«На засіданні уряду ми ухвалили рішення щодо невідкладного напрацювання правової позиції щодо питання розподілу власності колишнього СРСР. Мова іде про ту спільну власність, яку напрацював весь народ, який проживав на території колишнього Радянського Союзу і в якій є частка України. Досі не підписаний так званий «нульовий варіант», за яким Росія мала би всі юридичні підстави володіти цією власністю», – пояснив Петренко.

Він пояснив, що з урахуванням тих дій, які нині Росія вчиняє проти України, Київ ставитиме питання про повернення українській стороні майна, яке перебуває в інших державах (це об’єкти нерухомості, приміщення дипломатичних установ) і належить Україні.

«Україна також ставить питання про компенсацію усіх збитків, які будуть спричинені діями псевдокримської влади за посібництва російських військових як державі Україна, так і її громадянам», – зазначив міністр юстиції.

Як заявив Петренко, лише борг Ощадного банку колишнього СРСР щодо виплат і розрахунків з нинішніми громадянами України становить близько 80 мільярдів доларів.

"Мова йде про валютні цінності, які Російська Федерація отримала за правом спадщини від Радянського Союзу, йдеться про ті вклади колишнього Державного ощадного банку, які Російська Федерація фактично станом на 1 січня 1992 року не повернула на баланс державного Ощадного банку України. Це близько $ 80 млрд без будь-якої індексації ", - сказав Петренко.

Як раніше повідомлялося, 17 березня Верховна Рада Криму оголосила власністю республіки розташовані на півострові активи "Чорноморнафтогазу", "Укртрансгазу" та Феодосійського підприємства із забезпечення нафтопродуктами. Відповідну постанову було прийнято на позачерговому пленарному засіданні парламенту.

Також  на позачерговому пленарному засіданні Верховної Ради АРК 17 березня 2014 прийнято постанову «Про незалежність Криму», згідно з якою Крим було проголошено незалежною суверенною державою - Республікою Крим, в якій місто Севастополь має особливий статус.

Нагадаємо, у Криму 16 березня відбувся так званий "референдум" щодо статусу АРК. Самопроголошений прем’єр Криму Сергій Аксьонов заявив, що 96,6% тих, хто брав участь у "референдумі", висловилися за приєднання до Росії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.