НОВИНИ

МЗС Росії погрожує вимагати від України $20 млрд, якщо вона повернеться до проблем майна СРСР

Москва залишає за собою право наполягати на негайній компенсації Україною $20 мільярдів у випадку, якщо Київ повертається до проблеми "нульового варіанту". Про це йдеться у коментарі МЗС РФ.

"У Росії з подивом сприйняли так звані інструкції Яценюка Дещиці щодо нібито неврегульованої проблеми зовнішніх боргів і активів СРСР", - заявили у МЗС РФ.

У російському міністерстві нагадали, що в ноті МЗС Росії до МЗС України від 31 березня 2005 року було зазначено, що за угодою між РФ і Україною про врегулювання питань правонаступництва щодо зовнішнього державного боргу та активів колишнього СРСР від 9 грудня 1994 року (так звана угода про "нульовий варіант") Україна взяла зобов'язання передати, а РФ прийняти зобов'язання з виплати частки України у зовнішньому державному борзі колишнього СРСР станом на 1 грудня 1994 року.

"На той момент ця частка становила 6,8 млрд. доларів США. Тепер вона наближається до 20 мільярдів доларів США", - відзначили в російському зовнішньополітичному відомстві.

"У зв'язку з цим, у випадку, якщо українська сторона повертається до проблеми "нульового варіанту", то російська сторона залишає за собою право наполягати на негайній компенсації Україною РФ згаданих 20 мільярдів доларів США боргу колишнього СРСР. Після чого ми були б готові розглянути питання про можливість проведення переговорів з Україною щодо інших аспектів "нульового варіанту", - зазначили в МЗС РФ.

Нагадаємо, раніше міністр юстиції Павло Петренко заявив, що Міжнародне право і законодавство України дозволяють Києву вимагати від Росії фінансових компенсацій у разі націоналізації так званою «владою Криму» українського майна на півострові. 

Як раніше повідомлялося, 17 березня Верховна Рада Криму оголосила власністю республіки розташовані на півострові активи "Чорноморнафтогазу", "Укртрансгазу" та Феодосійського підприємства із забезпечення нафтопродуктами. Відповідну постанову було прийнято на позачерговому пленарному засіданні парламенту.

Також  на позачерговому пленарному засіданні Верховної Ради АРК 17 березня 2014 прийнято постанову «Про незалежність Криму», згідно з якою Крим було проголошено незалежною суверенною державою - Республікою Крим, в якій місто Севастополь має особливий статус.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.