НОВИНИ

Туреччина не визнає результатів сепаратистського референдуму в Криму

Прем'єр-міністр Республіки Туреччина Реджеп Тайіп Ердоган заявляє, що Туреччина бачить Україну цілісною і незалежною, і не має наміру визнавати результати кримського референдуму. Про це глава турецького уряду заявив під час зустрічі в Ізмірі (Туреччина) з екс-главою Меджлісу кримських татар, народним депутатом Мустафою Джемілєвим.

"Прем'єр-міністр Туреччини підкреслив, що Туреччина бачить Україну цілісною і незалежною, а також виступає проти втручання іноземних сил у внутрішні справи України. Крім того, Реджеп Тайіп Ердоган заявив, що не має наміру визнавати референдум, який пройшов 16 березня 2014 в Криму, тому що він суперечить міжнародним нормам", - йдеться в повідомленні.

Ердоган також нагадав, що позиція Туреччини в частині розв'язання кризи в Криму мирними методами і на основі збереження територіальної цілісності України є твердою і незмінною.

"Глава турецького уряду висловив занепокоєння кризою, і висловив готовність надати максимальну підтримку у разі, якщо на кримськотатарський народ буде чинитись будь-який тиск", - повідомляє сайт Меджлісу.

Під час зустрічі також розглянули питання економічного співробітництва кримськотатарських підприємців з турецькими діловими колами.

Як відомо, у Криму 16 березня відбувся так званий "референдум" щодо статусу АРК.

Згідно із оприлюдненими даними Республіканського інституту політичних та соціологічних досліджень, у Криму 93% учасників так званого "референдуму" проголосували за приєднання АРК до Російської Федерації.

Комісія з проведення референдуму відзвітувала, що явка людей під час "плебісциту" перевищила 80%.

США і Євросоюз уже назвали кримський "референдум" нелегітимним. Тим часом, у Росії вважають, що голосування у Криму відповідає нормам міжнародного права.

За даними прес-служби УДАР, у Криму скриньки для голосування носили по квартирах, змушуючи людей брати участь у "референдумі".

На думку голова Комітету виборців України Олександра Черненка, високу явку на "референдумі" у Криму забезпечили махінації зі списками.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.