НОВИНИ

ЄС нагадав, що не визнає кримський "референдум"

Країни Євросоюзу не визнають результати так званого "референдуму", який 16 березня відбувається у Криму. Про це йдеться в офіційній спільній заяві країн-членів ЄС.

У ЄС вважають незаконним "референдум" про статус території України як такий, що суперечить Конституції та міжнародному праву.

"Референдум є незаконним та нелегітимним, і його результати не будуть визнані", - йдеться у заяві.

"Вирішення кризи в Україні має ґрунтуватися на цілісності, суверенітеті та незаклежності України, бути в рамках Конституції, а також за суворого дотриманням міжнародних стандартів", - йдеться у зверненні.

У ЄС вважають, що вирішення кризи потрібно шукати в межах дипломатичних процесів, зокрема за допомогою прямих переговорів між урядами Росії та України.

Євросоюз вчергове засудив зазіхання Росії на суверенітет України та закликав Росію вивести свої війська у місця постійної дислокації, передбачені відповідними угодами.

У понеділок міністри закордонних справ країн ЄС оцінять ситуацію в Криму і ухвалять рішення щодо подальших заходів, відповідно до заяви глав даржав та урядів країн ЄС від 6 березня.

Як відомо, у Криму триває незаконний "референдум", який має на меті отримати схвалення фактичної окупації цього регіону України російськими військами.

Нагадаємо, що ось уже понад два тижні на території Автономної республіки Крим перебувають озброєні військовослужбовці Російської Федерації, які постійно блокують українські військові частини.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.