Український консул відвідав політв’язня Клиха в Росії — адвокат

6 Лютого 2018, 21:11

Український консул відвідав засудженого в РФ громадянина України Станіслава Клиха, який перебуває в Верхньоуральській в'язниці (Челябінська область РФ). Про це повідомив адвокат Ілля Новіков, який теж відвідав українця.

 

"Червоні номери "146" в челябінської глибинці. Це український консул приїхав у Верхньоуральську в'язницю провідати Станіслава Клиха", – написав Новіков у Twitter і виклав відповідну фотографію.

 

 

Адвокат також повідомив про свій візит до Клиха, зазначивши, що той "виглядає трохи краще, ніж перед етапом з Грозного, але говорить ще незв'язно, ніж раніше, і зовсім не може утримувати увагу на одній темі".

 

 

"Сьогодні був у Станіслава Клиха в Верхньоуральській в'язниці. Виглядає він трохи краще, ніж перед етапом з Грозного, але говорить ще незв'язніше, ніж раніше, і зовсім не може утримувати увагу на одній темі. За запитом консульства видали виписку з історії хвороби, вони в тюрмах завжди такі, що нічого не зрозуміло, і скарг немає. Коли восени він потрапив з в'язниці в лікарню, лікували його глюкозою і циклодолом", – написав Новіков у Facebook.

 

Він також повідомив, що з Клиха заочно стягнули 100 тис. рублів, а з Миколи Карпюка – 150 тис. рублів.

 

"Мати одного з російських солдатів-строковиків, кинутих в новорічний бій в Грозному 31 грудня 1994 року і загиблих там, звернулася з позовом у Тугулимський районний суд Свердловської області. Оскільки раніше вироком чеченського верховного суду встановлено що Карпюк та Клих причетні до загибелі її сина, вона просила з них 5 мільйонів. Тугулимський суд присудив їй 250 тисяч. За 23 роки в Росії не знайшлося нікого, хто допоміг би матері вбитого хлопця, поки не підвернулися два українці", – написав адвокат.

 

Нагадаємо, 26 травня 2016 року міський суд міста Грозного оголосив вирок українцям Миколі Карпюку та Станіславу Клиху. Карпюка засудили до 22,5 років ув'язнення, а  Клиха – до 20 років. Їх визнали винними в участі в бойових діях проти федеральних військ під час Чеченської війни взимку 1994-1995 років у складі підрозділу "Вікінг", загибелі й пораненні кількох десятків російських солдатів. Правозахисний центр "Меморіал" вважає Карпюка та Клиха політв'язнями. У листопаді Карпюк і Клих підписали всі необхідні документи для підготовки позову в Європейський суд з прав людини.

 

У Клиха в ув'язненні розвинувся психічний розлад. Згодом його стан здоров'я різко погіршився, він провів у комі шість днів.