НОВИНИ

Карпюк і Клих підписали документи для підготовки позову в ЄСПЛ

За словами речниці МЗС, стан здоров'я Клиха викликає серйозні побоювання.

Незаконно засуджені в Росії українці Микола Карпюк та Станіслав Клих у середу, 16 листопада, підписали всі необхідні документи для підготовки позову в Європейський суд з прав людини. Про це повідомила речник Міністерства закордонних справ України Мар'яна Беца.

"Сьогодні, 16 листопада, консульські посадові особи нашого консульства в Ростові-на-Дону зустрілися з українськими політичними в'язнями Миколою Карпюком та Станіславом Клихом, яких тримають у СІЗО м. Грозного Чеченської Республіки. Під час зустрічі Карпюк і Клих підписали необхідні документи, які буде передано для підготовки позову до ЄСПЛ", - сказала вона в середу ввечері.

Беца розповіла, що стан здоров'я Клиха досі викликає серйозні побоювання. "Він у пригніченому морально-психологічному стані, продовжують спостерігатися у нього деякі (психічні - Ред.) розлади, що виявляється в його неоднозначних висловлюваннях і поведінці", - поінформувала вона.

Спікер МЗС України повідомила, що українська сторона закликає Росію надати Клиху незалежну медичну допомогу.

"Ми вживаємо всіх заходів для звільнення українців, які стали заручниками агресії Росії проти України", - підкреслила Беца.

Нагадаємо, 26 травня міський суд міста Грозного оголосив вирок українцям Миколі Карпюку та Станіславу Клиху. Карпюка засудили до 22,5 років ув'язнення, а  Клиха – до 20 років.

Їх визнали винними в участі в бойових діях проти федеральних військ під час Чеченської війни взимку 1994-1995 років у складі підрозділу "Вікінг", загибелі й пораненні кількох десятків російських солдатів. 

Правозахисний центр "Меморіал" вважає Миколу Карпюка та Станіслава Клиха політв'язнями.

Міністерство юстиції України направило в Росію запит про передачу на батьківщину Миколи Карпюка. оскільки з такою заявою звернувся брат засудженого.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.