НОВИНИ

Політв’язень Клих шість днів перебував у комі

Як повідомлялося, матір Клиха їздила до нього в жовтні. Після поїздки вона заявила, що стан сина погіршився.

Стан здоров'я ув'язненого в Росії українця Станіслава Клиха різко погіршився, він перебував у комі шість днів. Про це розповіла громадська активістка Ольга Афанасьєва з посиланням на матір Станіслава Клиха.

"Я розмовляла з його мамою, вона їздила до нього недавно, і він дійсно перебуває в дуже важкому стані. Його забирали до психіатричної клініки, так напхали ліками, що він 6 днів провів в комі, у нього пролежні. Мама дуже засмучується, каже, що, може бути, зараз його ще можна врятувати, щоб хоч якийсь розум у нього залишився", – сказала Афанасьєва.

Як повідомлялося, матір Клиха їздила до нього в жовтні.

За словами адвоката Іллі Новікова, українського заручника Станіслава Клиха утримують у лікарні у російському Магнітогорську, а не в Челябінську, як повідомлялося раніше. Але юрист не знав, чому і з яким діагнозом політв'язня перевели у лікарню, оскільки офіційно рідним про це нічого не повідомляли.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська 28 серпня звернулася до уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової з проханням визначити місцеперебування Станіслава Клиха.

Нагадаємо, 26 травня 2016 року міський суд міста Грозного оголосив вирок українцям Миколі Карпюку та Станіславу Клиху. Карпюка засудили до 22,5 років ув'язнення, а  Клиха – до 20 років. Їх визнали винними в участі в бойових діях проти федеральних військ під час Чеченської війни взимку 1994-1995 років у складі підрозділу "Вікінг", загибелі й пораненні кількох десятків російських солдатів. Правозахисний центр "Меморіал" вважає Карпюка та Клиха політв'язнями. У листопаді Карпюк і Клих підписали всі необхідні документи для підготовки позову в Європейський суд з прав людини.

У Клиха в ув'язненні розвинувся психічний розлад. У березні його етапували до Верхньоуральська.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.