Порошенко скаржиться, що на його бізнес також тиснуть

28 Грудня 2011, 09:52

«Умови ведення бізнесу в Україні значно погіршилися. Не тільки і не стільки тому, що в Україні існує політичний тиск на бізнес. Він є дуже вибірковий і менш розповсюджений, ніж це було, наприклад, у 2003-2004 роках. Але у нас значно збільшився аморальний, корупційний… тиск. Через безсовісні, хабарні апетити всіх без виключення чиновників ведення бізнесу для багатьох підприємців, на жаль, стали неможливими», – зазначив Порошенко.

При цьому він підкреслив, що йдеться не про «специфічний тиск, який був у 2003-2004 роках, викликаний політичними мотивами».

«Щодо бізнесу, до якого я маю безпосереднє відношення. Я не погоджуюся з терміном «бізнес-імперія», але левова частина інвестицій, які нашою групою були вкладені у 2011 році, на жаль, не стосувалася України», – сказав Порошенко.

«У нас були інвестиції в Росію, Німеччину, Південно-Східну Азію. Але це не означає, що ми йдемо. Ми віримо в Україну, і найближчим часом почнемо декілька цікавих проектів», – додав він.

На питання, яким чином йому вдалося уникнути тиску з боку державних органів на його бізнес, Порошенко відповів:

«Всі підприємства концерну є предметом такого ж тиску, як і вся економіка України. Вони не є предметом особливого тиску. Тиснуть так само, як і на всіх інших».

На питання, як він ставиться до того, що його називають «шоколадним королем», Порошенко відповів:

«Мені не подобається це. Я думаю, що діяльність швейцарської компанії «Нестле», її приналежність Швейцарії, є символом національної гордості. Та інтонація мені не додає радості…».

«Це хвороба українського суспільства подібного ставлення до будь-якої праці. Раніше у нас було надзвичайно поважне ставлення до трудівника, до хлібороба… Я хотів би, щоб в українців була повага не до політиків, не до тих, хто говорить, а до тих, хто важко й ефективно працює», – зазначив він.

Нагадаємо, директор Світового банку в Україні, Білорусі та Молдові Мартін Райзер заявив, що в Україні існує висока загроза рейдерського захоплення бізнесу.

Як повідомлялося, Україна у рейтингу сприятливості умов ведення бізнесу втратила за рік 3 позицій і перемістилася на 152-е місце. З таким показником країна опинилася в аутсайдерах списку між Ліберією (151) та Болівією (153).

Варто відзначити, що Гондурас, з яким часто люблять порівнювати Україну, знаходиться на 128 позиції списку.

В рейтингу Forbes за рейтингом країн з найгіршою економікою Україна займає четверте місце. Її обігнали Мадагаскар – 1 місце, Вірменія – 2 місце, Гвінея – 3 місце.