НОВИНИ

Світовий банк попереджає інвесторів про небезпеку ведення бізнесу в Україні

В Україні існує висока загроза рейдерського захоплення бізнесу. Про це заявив директор Світового банку в Україні, Білорусі та Молдові Мартін Райзер.

«Приходячи в Україну, інвестори повинні говорити з посольствами та іншими інвесторами, щоб дізнатися особливості роботи в Україні. Тут можуть швидко забрати бізнес. Тут досить небезпечно, і всі це визнають. Потрібно чітко розуміти, через що виникає ця проблема - у зв'язку законодавством, судовою системою або іншими факторами. Потрібно сфокусуватися на цьому питанні і всебічно вивчити цю тему», - зазначив Райзер.

Він також заявив, що реформи у сфері оподаткування Україна не позначилися позитивно на діяльності бізнесу.

«Проводячи аналіз ведення бізнесу в Україні, варто зазначити, що проведені реформи, пов'язані з оподаткуванням не позначилися позитивно на звітах підприємств», - зауважив Райзер.

Як повідомлялося, Україна у рейтингу сприятливості умов ведення бізнесу втратила за рік 3 позицій і перемістилася на 152-е місце. З таким показником країна опинилася в аутсайдерах списку між Ліберією (151) та Болівією (153).

Варто відзначити, що Гондурас, з яким часто люблять порівнювати Україну, знаходиться на 128 позиції списку.

В рейтингу Forbes за рейтингом країн з найгіршою економікою Україна займає четверте місце. Її обігнали Мадагаскар – 1 місце, Вірменія – 2 місце, Гвінея – 3 місце. Після України п’ятірку замикає Ямайка. Стосовно ж України, то автори рейтингу відзначають, що ВВП на душу населення в нашій країні перебуває на рівні таких країн як Сербія та Болгарія, а інфляція складає близько 10%. Серед причин, які заважають розвитку України названо корупцію, погані державне управління та корумпована судова система.

Раніше прем'єр-міністр Микола Азаров обіцяв, що Україна буде країною з найліберальнішим податковим законодавством і адміністративною системою, яка не буде тиснути на бізнес.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.