НОВИНИ

Україна пасе задніх у рейтингах країн зі сприятливими економічними умовами

Україна у міжнародних рейтингах за сприятливістю умов ведення бізнесу і перспектив розвитку економіки зазвичай займає місця наприкінці списку, серед країн Африки і Азії. При цьому поступається більшості пострадянських республік.

Так, за рейтингом легкості ведення бізнесу, який був підготовлений і оприлюднений 19 жовтня Світовим банком і Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC) Україна опустилася на 152 місце серед 183 країн світу. У минулому році в рейтингу легкості ведення бізнесу країна була на 145-му місці, отже, за рік втратила 7 пунктів. Аналогічні нашим умови для бізнесу створені в Ліберії (151) і Болівії (153).

З пострадянських республік найбільш високий рейтинг має Грузія (16 місце), яка за рік покращила результат на одну позицію. На 11 сходинок піднявся Казахстан (47місце), на 22 - Білорусь (69 місце), на 18 - Молдова (81місце), на 4 - Росія (120 місце). Навіть Таджикистан піднявся на 5 пунктів (147) і обігнав Україну. Статус аутсайдера підтверджується і тим, що серед країн СНД Україна випереджає лише Узбекистан (166 місце).

У той же час, Forbes у своєму рейтингу умов для ведення бізнесу віддав  Україні 105 сходинку зі 134 країн світу. Тоді як Грузія у рейтингу стала 50-тою, а Росія - 102-ю. Згідно з рейтингом, на 104-му місці розмістилась Камбоджа, на 106 – Ємен. Україна в рейтингу перегнала Малі, Танзанію, Уганду та Ємен, все ж маючи гірші умови для бізнесу, ніж Камбоджа, Кенія та Нігерія.

На першому місці опинилась Канада, яка минулого року була на 4-тій сходинці. В першу десятку також ввійшли Нова Зеландія, Гонконг, Ірландія, Данія, Сінгапур, Швеція, Норвегія, Великобританія та США. Найгіріші ж умови для бізнесу мають Чад, Зімбабве, Бурунді, Ангола та Венесуела. 

При цьому, Естонія посіла 16-ту сходинку, Ізраїль – 20-ту, Німеччина – 21-шу, Литва – 30-ту, Словаччина – 33-тю, Латвія – 37-му, Польща – 38-му, Чехія – 39-ту, Угорщина 43-тю. В топ 50 також ввійшли Болгарія – (47-ме місце) та  Грузія  (50-те місце). Румунія посіла в рейтингу 52-ге місце, Туреччина – 54-те, Казахстан – 80-те, Молдова – 90-те, Росія – 102-ге.

Канадський дослідницький центр Fraser Institute в оприлюдненому у вересні рейтингу економічної свободи розмістив Україну на 125 місці серед 141 країни світу.  Згідно з дослідженням, за відкритістю економіки Україна перегнала лише 16 країн: Зімбабве, М’янму, Венесуелу, Анголу, Конго, Гвінею Бісау, Бурунді, Чад, Алжир, Нігер, Непал, Мозамбік, Сьєра Леоне та Ефіопію.

Разом з тим, на відміну від України, Молдова посіла у рейтингу 96-те місце, Азербайджан – 84-те, Росія – 81-ше, Туреччина – 75-те, Киргизія – 71-те, Латвія – 60-те, Казахстан – 56-те, Польща – 53-тє, Румунія – 48-ме, Вірменія – 43-тє, Монголія – 36-те, Болгарія – 28-ме, Грузія – 27-ме, Литва – 24-те, Естонія – 15-те, Словаччина – 13-те. Білорусь до рейтингу взагалі не потрапила. Перші рядки у рейтингу зайняли Гонконг та Сінгапур.

Також у вересні свій рейтинг конкурентоспроможності економік оприлюднив Всесвітній економічний форум. У ньому Україна за рік піднялася з 89-го на 82-ге місце, розташувавшись між Тринідадом і Тобаго та Намібією. Перша у рейтингу — Швейцарія. Далі йдуть Сінгапур, Швеція, Фінляндія, США, Німеччина, Нідерланди, Данія, Японія і Великобританія. З країн колишнього СРСР Естонія на 33-му місці, Литва — на 44-му, Азербайджан — на 55-му, Латвія — на 64-му, Росія — на 66-му, Казахстан — на 72-му, Грузія — на 88-му, Молдова — на 93-му. Всього в рейтингу вивчалися 142 країни із приблизно 200.

При цьому, Україна зайняла перші місця одразу в двох липневих рейтингах – найгіршої економіки і найвищих податків

Так, за найвищою ставкою податку на прибуток Україна увійшла до двадцяти європейських кран і посіла 17 і 18 місця. Найвищий податок виявився на Мальті – 35%, далі йдуть Франція – корпоративний податок на прибуток тут становить 34,4%, Бельгія – 34%, Італія – 31,4% та Іспанія – 30%. Найнижчий податок на прибуток виявився у Молдові, де ставка податку становить 0%. У кінці рейтингу зі ставкою 10% опинилися також Кіпр і Болгарія. Держави, у яких найнижчі податки, – це також Ірландія (12,5%), Латвія і Литва (15%).

В рейтингу Forbes за рейтингом країн з найгіршою економікою Україна займає четверте місце. Її обігнали Мадагаскар – 1 місце, Вірменія – 2 місце, Гвінея – 3 місце. Після України п’ятірку замикає Ямайка. Стосовно ж України, то автори рейтингу відзначають, що ВВП на душу населення в нашій країні перебуває на рівні таких країн як Сербія та Болгарія, а інфляція складає близько 10%. Серед причин, які заважають розвитку України названо корупцію, погані державне управління та корумпована судова система.

Нью-Йоркський Інститут Репутації у вересневому рейтингу визначив Канаду країною з найкращою репутацією у світі, розмістивши Україну на 40-й сходинці серед 50 країн світу. Друге місце у рейтингу отримала Швеція, третє – Австралія. До десятки країн з найкращою репутацією потрапили також Швейцарія, Нова Зеландія, Норвегія, Данія, Фінляндія, Австрія та Нідерланди. Німеччина посіла 11-ту сходинку, Японія – 12-ту, Італія – 14-ту, Іспанія – 16-ту. Україну в рейтингу розмістили на 40 місці зразу після Болівії. Таким чином Україна обігнала Ізраїль (41-ше місце), Китай (43-тє) та Росію (45-те). Останні сходинки рейтингу посіли Іран, Ірак та Пакистан.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.