Події 19 вересня: Рахункову палату вповноважили контролювати доходи держбюджету, у Росії прикордонники силою затримали корабель Greenpeace

20 Вересня 2013, 00:50

19 вересня Верховна Рада підтримала внесення змін до Конституції, які нададуть Рахунковій палаті право контролювати доходи держбюджету. За внесення змін до статті 98 Конституції проголосували 380 народних депутатів. Раніше лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк повідомляв, що влада погодилася прийняти умови опозиціонерів у питанні формування Рахункової палати.

Зокрема, під час обговорення спікер Верховної Ради Володимир Рибак уточнив, що "у складі Рахункової палати буде забезпечено політичне представництво кожної фракції в парламенті". Кожна фракція матиме можливість призначити по одному кандидату до Рахункової палати.

Крім того, у четвер депутати Верховної Ради підтримали законопроект президента України «Про ратифікацію угоди (у формі обміну листами) між Україною та Організацією Північноатлантичного договору про участь України в операції «Океанський щит», схвалили рішення президента про направлення додатково до 300 миротворців в місію Організації ООН зі стабілізації ситуації в Демократичній Республіці Конго, прийняли закон, який регулює виконання судових рішень (так званий «євроінтеграційний закон» – Ред.) та відправили на повторне друге читання законопроект про суспільне телебачення і радіомовлення України.

Також Верховна Рада внесла зміни до закону "Про регулювання містобудівної діяльності" щодо зупинення дії заборони на відведення земельних ділянок з урахуванням пропозицій президента та дозволила надати державні гарантії НАК "Нафтогаз України" на 11 мільярдів гривень за зобов'язаннями перед банками.

19 вересня стало відомо, що справу «врадіївських ґвалтівників» розглядатимуть три жінки – заступник глави Первомайського суду Тетяна Литвиненко і судді Світлана Соцьких і Тетяна Маржине. У юридичних колах Миколаєва подейкують, що жінки-судді за статевий злочин не пошкодують підсудних і максимально покарають їх.

У четвер стало відомо, що банківські перекази в іноземній валюті на адресу іншої особи в межах України зараховуватимуться на рахунки одержувачів у гривневому еквіваленті. Про це йдеться в постанові Національного банку від 16 вересня 2013 року №365.

Згідно з постановою, зарахування коштів в іноземній валюті в межах України на поточний рахунок фізичної особи (резидента або нерезидента) здійснюється шляхом переказування коштів в іноземній валюті з іншого власного рахунка або шляхом внесення готівки власником рахунка . Внесення готівкової іноземної валюти на поточний рахунок фізичної особи – нерезидента здійснюється на підставі документів, які підтверджують джерела її походження.

Зміни стосуються лише операцій усередині країни, режим зарахування на поточні рахунки фізосіб інвалюти, що надходить з-за кордону, поки що змін не зазнав.

У четвер стало відомо, що російський парламент планує прийняті заяву, у якій йдеться про те, що Євросоюз "викручує руки" Україні та примушує її відмовитися від частини суверенітету й перевести торговельно-економічні зв'язки під контроль Брюсселя. У документі вказано, що «в Росії висловлюють закономірне занепокоєння можливою втратою відносин з Україною через її курс на так звану асоціацію з ЄС, а точніше, на фактичне підпорядкування економічної політики України Європейському Союзу».

У Держдумі РФ вбачають у резолюції Європарламенту «прагнення підірвати відносини народів РФ і України та інших пострадянських держав, щоб включити останні у виняткову зону інтересів ЄС».

Водночас, у Міністерстві закордонних справ РФ назвали «утриманством і нахлібництвом» бажання України приєднатися тільки до окремих положень Митного союзу. Про це заявив начальник відділу першого департаменту СНД МЗС Росії Ілья Рубцов.

Українське МЗС висловило своє розчарування такими заявами і викликали до себе радника-посланника посольства Російської Федерації в Україні, щоб висловити усний демарш.

Та 19 вересня У Росії, в Печорському морі, прикордонники затримали судно Greenpeace з активістами на борту, які намагалися потрапити на нафтовидобувну платформу. За словами координатора арктичної кампанії Greenpeace Романа Долгова, прикордонники увійшли на борт судна Arctic Sunrise і почали обшук. Екологічна організація повідомила , що активісти Greenpeace влаштували акцію протесту біля нафтовидобувної платформи "Прирозломної" у Печорському морі. Двоє з них заарештовані, ще двоє забралися на платформу.

Водночас, російська ФСБ повідомила, що прикордонники були змушені кілька разів відкрити попереджувальну стрільбу в Печорському морі після спроби невідомих проникнути на нафтовидобувну платформу. Відзначається, що "на попереджувальну стрільбу, сигнали про зупинку судно не відреагувало".

Затриманих активістів доставили на борт корабля "Ладога".

Послу Нідерландів в РФ вручена нота у зв'язку з діями судна Greenpeace.

Позначки: