НОВИНИ

Держдума Росії вирішила захистити суверенітет України від ЄС

Євросоюз "викручує руки" Україні та примушує її відмовитися від частини суверенітету й перевести торговельно-економічні зв'язки під контроль Брюсселя. Про це йдеться у проекті заяви Ради Держдуми РФ, яку планують прийняти 20 вересня у відповідь на резолюцію Європарламенту від 12 вересня.

«Останнім часом усе очевиднішого, що саме європейські політики за допомогою прямого політичного натиску й відвертого «викручування рук», зокрема у питаннях внутрішньої політики України, примушують офіційний Київ поступитися частиною суверенітету та перевести свої торговельно-економічні зв'язки під юрисдикцію Брюсселя», - йдеться в проекті заяви Держдуми.

У документі вказано, що «в Росії висловлюють закономірне занепокоєння можливою втратою відносин з Україною через її курс на так звану асоціацію з ЄС, а точніше, на фактичне підпорядкування економічної політики України Європейському Союзу».

У Держдумі РФ вбачають у резолюції Європарламенту «прагнення підірвати відносини народів РФ і України та інших пострадянських держав, щоб включити останні у виняткову зону інтересів ЄС».

«З таким підходом категорично не можна погодитися», - йдеться в проекті заяви.

Водночас депутати Держдуми запевняють, що не дають рекомендацій колегам із Брюсселя, але нагадують, що резолюція Європарламенту не може мати ні для Росії, ні для України, ні інших пострадянських держав юридичної або політичної сили.

«Росія самостійно визначатиме, як вибудовувати майбутнє з найближчими сусідами, братніми народами, об'єднаними спільним прагненням до зближення й вільного розвитку без тиску ззовні, на основі поваги до суверенітету й національних інтересів один одного», - йдеться у документі.

Як повідомлялось, Європейський парламент 12 вересня схвалив резолюцію, в якій називає неприйнятним тиск Росії на країни Східного партнерства і закликає Європейську комісію до конкретних дій на підтримку цих країн. Крім цього, висловлюється підтримка підписанню й парафуванню на Вільнюському саміті тих угод про асоціацію з країнами Східного партнерства, які будуть готові для цього.

Нагадаємо, останнім часом Росія тисне на країни пострадянського простору, намагаючись завадити їх зближенню з ЄС. Зокрема, на думку експертів, під тиском Росії до Митного союзу вирішила приєднатися Вірменія.

Раніше Федерація роботодавців України заявила, що Федеральна митна служба Росії з 14 серпня фактично заблокувала імпорт товарів з України. За інформацією Федерації, митна служба Росії включила до списку ризикованих експортерів всі українські підприємства, що постачають свою продукцію у РФ. Втрати України від таких дій російської сторони, за оцінками ФРУ, можуть досягти до  $2-$2,5 млрд тільки в другому півріччі поточного року.

Читайте також: Резолюція Європейського парламенту щодо тиску Росії на країни Східного партнерства (повний текст документа)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.